« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Jarno Trulli: Bu yıl çok daha iyi olacak

Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'inde mücadele edecek olan Toyota'nın pilotları Jarno Trulli ve Ralf Schumacher, Hyatt Regency Oteli'nde gerçekleştirilen organizasyonda basın mensuplarıyla sohbet etti. İtalyan pilot Trulli, geçen yıl İstanbul Park'ta çok güzel bir organizasyon gerçekleştiğini belirterek, “Geçen yıl her şey mükemmeldi. Bu yıl çok daha iyi olacağını düşünüyorum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İstanbul Park'ın çok güzel bir pist olduğunu özellikle virajları sevdiğini kaydeden Trulli, “En zorlusu 8. viraj. Ama geçen yıl 10 tur attıktan sonra buraya alışmıştım. Ben bu virajı seviyorum. Çünkü yüksek hızda geçiliyor” diye konuştu.

Pilotlar sıralamasında bugüne dek 10 puan toplayan Trulli bu yıl çok şanssız olduğunu kaydederek, “Bazı yarışlarda podyuma çıkmayı çok kötü bir şekilde kaçırdım. Şu ana kadarki performansımdan çok memnun değilim ama araçta birkaç ayarlama yaptıktan sonra iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.
Geçen yıl İstanbul'daki yarışı 6. sırada bitirdiğini hatırlatan İtalyan pilot, hafta sonundaki yarışta da elinden geleni yapıp puan almaya çalışacağını söyledi.

Fernando Alonso ve Michael Schumacher arasında yaşanan şampiyonluk yarışına da değinen Trulli, iki pilotun da şampiyon olma şansının bulunduğunu son yarışların her şeyi belirleyeceğini kaydetti.
İstanbul'daki hava sıcaklığının kendileri için çok fazla etkili olmayacağını belirten Trulli, takım olarak bu havalarda daha başarılı olduklarını belirtti.

Son olarak İstanbul'a değinen İtalyan pilot, “İstanbul son derece zengin bir tarihe sahip. Ancak biz pilotların şehri gezmesi için vakti olmuyor. Buna rağmen gördüğüm kadarıyla İstanbul'u çok beğendim” diyerek sözlerini tamamladı.

SCHUMACHER'DEN PİSTE ÖVGÜ

Toyota'nın bir diğer pilotu Ralf Schumacher ise İstanbul Park'ın çok güzel ve modern bir pist olduğunu söyledi.
İstanbul Park'ta araç geçme şansının çok olduğunu kaydeden Schumacher, 8. virajın çok hızlı olduğunu ve diğer virajlara oranla daha zorlu olduğunu belirtti.

Geçen yılki yarışa da değinen Schumacher, “Geçen yıl çok şansızdım. Bu nedenle burada iyi bir derece elde edemedim. Bu yıl hedefim İstanbul'dan puan almak” dedi.

Bu sezon ilk yarışlarda şanssızlıklar yaşadıklarını anlatan Alman pilot bundan sonra çok daha iyi yarışlar çıkaracaklarına inandığını belirtti.

Alonso ile ağabeyi Michael Schumacher arasındaki şampiyonluk yarışıyla ilgili bir soruya Schumacher, “Tabiiki ağabeyimin kazanmasını istiyorum ama şimdiden kimin kazanacağını söylemek zor” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler