« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Jardel, Porto'yla anlaştı

Galatasaray'ın Brezilyalı futbolcusu Mario Jardel, resmen Portekiz'in Porto Kulübü'ne transfer oldu. G.Saray Jardel'e karşılık 8 milyon dolar artı Costa, Alenitchev ve Bino'yu alacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray'da, transferi adeta yılan hikayesine dönen Jardel'e nihayet kulüp bulundu.

   Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve yaklaşık 5 saat süren yönetim kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan kulüp basın sözcüsü Aziz Üstel, kendilerinin Jardel için Porto Kulübü yetkilileriyle 8 milyon dolar, artı bu kulüpte oynayan Ricardo Costa, Dmitri Alenitchev ve Bino karşılığında anlaştıklarını söyledi.

   Brezilyalı futbolcunun evinde kendi menajeri Bayram Tutumlu ve Portekiz kulübünün menajeri Paulo Barbosa ile görüşmelerine devam ettiğini belirten Üstel, şöyle konuştu:

   ''Bizim açımızdan herşey bitti. Kendisi de anlaşma sağlarsa, yarın Portekiz'e gider ve imza atar. Zaten bu futbolcu Lizbon'da bir ev almış ve çocuklarının okul kayıtlarını da yaptırmış. Juventus ve Marsilya'nın ısrarlarını halen sürdürmesine karşın da tercihini Porto'dan yana kullanmıştır.''
  
ANLAŞMALAR 3'ER YILLIK
  
   Jardel karşılığında Porto'dan alacakları 3 futbolcuyla da 3 yıllığına anlaşma sağladıklarını kaydeden Aziz Üstel, bu futbolcularınGalatasaray'a bonservisleriyle birlikte geleceklerini ifade etti.

   Öte yandan Üstel, basın mensuplarının, transferi gündemde olan Lazio'lu De La Pena ile ilgili sordukları bir soruya da ''De La Pena ve Alenitchev aynı mevkide oynayan iki oyuncu. Alenitchev ile anlaştığımıza göre, De La Pena'ya gerek kalmadı'' yanıtını verdi. Üstel ayrıca, Gaziantepsporlu Batista ile ilgilenmediklerini sözlerine ekledi.

Bu arada, İstanbul'da bulunan Jardel, günü evinde dinlenerek geçirdi. Brezilyalı futbolcu, Florya'da bulunan dairesinde kendi menajeri ve Porto Kulübü'nün menajeriyle barbekü yapıp, havuzda yüzdü.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler