Gündem Haberleri

  Japonlar hamile prenses için dua etti

  Hürriyet Haber
  10.07.2001 - 12:02 | Son Güncelleme:

  Tüm Japonlar, Veliaht Prens Naruhito'nun beş aylık hamile eşi Prenses Masako'nun sağlıklı bir bebek dünyaya gaetirmesi için dua etti. Sağlıklı doğumun sembolü olan Köpek Günü'nde, Tokyo'daki Togu Sarayı'nda düzenlenen törende, Prenses Masako'nun karnına, bebeğini koruyacağına inanılan uzun bir kuşak da sarıldı.

  Japonya imparatorluk ailesi, Veliaht Prens Naruhito'nun hamile olduğu daha önce açıklanan eşi Prenses Masako için dinsel tören düzenledi.


  Prens Naruhito ve Prenses Masako'nun yaşadığı başkent Tokyo'daki Togu Sarayı'nda yapılan törende, Prenses'in sağlıklı bir bebek dünyaya getirmesi için dua edildi. İmparator Michiko tarafından verilen ve hamileliğinin beşinci ayında olan 37 yaşındaki Prenses'in bebeğini koruyacağına inanılan uzun kuşak Masako'nun karnına sarıldı.


  Tören, sağlıklı doğumun sembolü olan köpek için Japon takviminde yer alan ''Köpek Günü''nde yapıldı.


  İmparatorluk başmabeyni Kiyoshi Furu, 2 ay önce yaptığı açıklamada, 1999'da da düşük yapan Masako'nun 3 aylık hamile olduğunu ve bebeğin Kasım sonu ya da Aralık başında dünyaya gelmesinin beklendiğini duyurmuştu.


  Dünyanın en eski monarşisi olan Japon imparatorluk ailesinde 30 yıldır erkek bebek dünyaya gelmiyordu. Prenses'in bebeğinin erkek olması halinde tacın sahibinin kim olacağı konusunda kriz çıkmayacak. Erkek bebek, babası Prens Naruhito'dan sonra tacın ikinci varisi olacak.


  Harvard Üniversitesi mezunu ve Japonya Dışişleri Bakanlığı'nın eski diplomatlarından Prenses Masako, Naruhito ile 1993'te evlenmişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı