« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Japon taraftar bıçaklandı

G.Saray-Olympiakos maçı için Japonya'dan gelen ve stada gitmek isteyen 30 yaşındaki Futita, 10 kişilik grubun saldırısına uğradı, hem 2 bıçak darbesi aldı, hem de soyuldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Kanlı bitti

G.Saray-Olympiakos maçında alınan güvenlik önlemlerinin yetersizliğinden 1 Japon taraftar bıçaklandı, 10 oto çalındı. Dünya Kupası'nda Japonları kendimize hayran bırakarak yarattığımız ortamı yine kendimiz bozuyoruz. Cimbom sevgisiyle Olympiakos maçı için Japonya'dan yola çıkan 4 arkadaşın büyük heyecanı, kanlı bitti.

Arbedenin ortasında

Stada ulaşımda trafik eziyetinden kurtulmak isteyen 4 Japon, diğerleri gibi otobüsten inerek yürümeye başlar. 10 kişilik bir grup Japonlara saldırır. 3 arkadaşı kaçar, ama 30 yaşındaki Toshifumi Futita kendini bir arbedenin içinde bulur. Parası, kimliği, çantasındaki evrakları alınan Futita iki de bıçak darbesi alır.

Ölümden döndü

Hemen TEM Hastanesi aciline kaldırılır. Toplar damarlarındaki hasar nedeniyle yaşadığı hayati tehlikeyi dün atlatan ve durumu iyi olan Futita, ‘‘Bir daha maç mı, Türkiye'ye gelmek mi, asla’’ dedi. Japon taraftarın ölümden döndüğü önceki günkü maç sırasında Olimpiyat Stadı Otoparkı'ndan da 10 otonun çalındığı açıklandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.