Gündem Haberleri

  Japon prensinin fotoğrafçısı Gökova’yı dünyaya tanıtacak

  Hürriyet Haber
  13.11.2009 - 12:49 | Son Güncelleme:

  Geçtiğimiz yaz Türkiye'de dalış fotoğrafları çeken Japonların ünlü fotoğrafçısı Masakazu Akagi önümüzdeki temmuz ayında Bodrum Kültür ve Sanat Vakfı'nın (BOSAV) davetlisi olarak gelip Bodrum ve Gökova koylarındaki sualtı canlılarının ve doğal güzelliklerinin fotoğraflarını çekecek.

  MASAKAZU AKAGİ'NİN BODRUM FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

  /images/100/0x0/55eb0034f018fbb8f8a48325Japon Prensi Tohomito’nun özel fotoğrafçılığını da yapan Akagi, “Bu yıl haziran ayında gelip keşif dalışları yaptım. Dünyanın bir çok ülkesinde sualtı güzelliklerini ve canlılarını fotoğrafladım. Ancak Bodrum ve Gökova’da gerçekten çok güzel sualtı mekanları var. Bunları fotoğraflamak benim için büyük zevk ve heyecan verici olacak” dedi.

  Dünyanın sayılı sualtı fotoğrafçıları arasında gösterilen Japonlar'ın bol ödüllü sualtı fotoğrafçısı 49 yaşındaki Masakazu Akagi’nin önümüzdeki temmuz ayında BOSAV’ın davetlisi olarak Bodrum’a geleceği açıklandı. BOSAV Başkanı Tufan Turanlı, Japonya’nın Osaka kentinde görüştüğü Akagi'nin, Bodrum STS okul gemisiyle Gökova’ya açılarak Bodrum, Kara Ada, Orak Adası, Yassıada batıkları, Küdür Yarımadası, Akdeniz foklarının barınakları, Akvaryum, Sedir Adası, Kisebükü koylarındaki sualtı canlıları ve doğa güzelliklerini fotoğraflayacağını söyledi.

  Akagi'nin, Japonya’da batan Ertuğrul Firkateyni’nin de fotoğraflarını kendilerine destek verdiğini hatırlatan Tufan Turanlı, “Geçtiğimiz yıl da Kırşehir'e gelen ve üzerinde ayyıldız bulunan kırmızı tişört giyen Akagi, temmuz ayında geldiği Bodrum'da fotoğraflayacağı bölgelerde keşif dalışları yaptı. Akagi’nin çekeceği fotoğraflar, vakfımız aracılığı ile Japonya'da da sergilenecek. Cennet koylarımız ve sualtı güzelliklerimiz dünyaya tanıtılacak” dedi.

  Yaklaşık 29 yıldır Brunei, Avustralya, Fiji, Maldivler, Tahiti, Havai, Palau Adaları, Filipinler, Hindistan, Endonezya, Malezya ve Bali’de çektiği sualtı fotoğraflarının yanı sıra Japonya’nın en büyük üç sualtı parkının fotoğraflarını da çeken ve birçok uluslararası ödülü bulunan Akagi, temmuz ayını sabırsızlıkla beklediğini söyledi. Fotoğrafları National Geographic, Nature, Bay Nature ve Geographic Magazine gibi dünyaca ünlü dergilerde yayınlanan Akagi, “Bu yıl haziran ayında gelip keşif dalışları yaptım. Dünyanın bir çok ülkesinde sualtı güzelliklerini ve canlılarını fotoğrafladım. Ancak Bodrum ve Gökova’da gerçekten çok güzel sualtı mekanları var. Bunları fotoğraflamak benim için büyük zevk ve heyecan verici olacak” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı