Teknoloji Haberleri

  Japon devi Sony'den flaş karar

  Hürriyet Haber
  04.04.2016 - 07:12 | Son Güncelleme:

  Japon teknoloji Sony, yönetimsel anlamda firma bünyesinde bazı önemli değişiklikler yaptı. Sony Computer Entertainment ve Sony Network Entertainment; bu yeni değişiklikle birlikte Sony Interactive Entertainment (SIE) adlı yeni bir şirketin çatısı altında bir araya getirildi.

  Merkezi San Mateo, Kaliforniya'da bulunan bu yeni firmanın aynı zamanda Tokyo ve Londra'da da ofisleri mevcut. Ocak ayında duyurusu yapılan söz konusu değişiklik resmi olarak1 Nisan'da hayata geçirildi. Bunun bir şaka olmadığını da ekleyelim.
  Japon devi Sonyden flaş karar
  PlayStation yöneticisi Andrew House konuyla ilgili yaptığı açıklamada bu firmaların bir araya getirilmesinin SIE'nin "PlayStation biriminin büyümesini dair de hızlı bir artış adına çok daha net hedefleri olan daha güçlü bir yapı haline geleceğini" ifade etti. House ayrıca, SIE'nin, iş ortaklarıyla birlikte tüketicilerin hayal güçlerine ilham vermeye ve pazara liderlik etmeye devam edecek olan öncü hizmetler ve ürünler geliştireceğini de ekledi.

  Diğer yandan Sony Computer Enertainment'ın elmas biçimli logosunun kullanılmaya devam edileceği belirtiliyor. Sony geçtiğimiz hafta da Asya pazarı için mobil oyunlar yapmaya odaklanan ayrı bir alt şirket kurduğunu da duyurmuştu.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİLGİSAYARINIZ İÇİN 42 MÜTHİŞ DUVAR KAĞIDI

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı