Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Jandarmayı atlatıp kaçtı

  Bahri KARATAŞ/İZMİR, (DHA)
  13 Temmuz 2007 - 14:36Son Güncelleme : 13 Temmuz 2007 - 15:10

  İzmir Adliye Sarayı'na ifadesi alınmak üzere getirilen 32 suçtan sabıkalı tutuklu Emran Salihoğlu silahlı jandarmaları itip yere düşürdükten sonra kaçtı

  Adliye önünden bir taksiye binip ayrıldığı anlaşılan Salihoğlu izini kaybettirdi.
  Birçok suçtan aranan Emran Salihoğlu, geçen yıl kasım ayında Narlıdere İlçesi'nde Eczacı Fevzi Bayram'a ait villaya girip, görevli Zinnet Yanarşavak'tan altın, Süleyman Şenocak'a ait villanın aşçısı Hayriye Kom'dan 3 saat gasp edip, Urla İlçesi'nde de iki evden hırsızlık ve gasp girişimi olayına karıştıktan sonra polisle çatışmaya girip kaçmıştı.

  Gasp mağdurlarının, elinde gül dövmesi olduğunu belirtmesiyle polis saldırganı yakalamak için çalışma başlattı. 4 ay önce Basmane semtinde bir otelde elinde gül dövmesi bulunan Metin Alkan adlı bir kişinin kaldığını tespit eden polis, operasyon düzenleyip, zanlıyı gözaltına aldı. Zanlının kullandığı kimliğinin sahte oluduğunu belirleyen polis, parmak izi incelemesi yaptı, aynı parmak izinin emniyet kayıtlarına Metin Alkan, Mehmet Çelik, Emrah Çelik, Erman Salihoğlu ve Erman Emre Salihoğlu isimleriyle girildiğini belirledi. Zanlının bu isimleri kullanarak, 2 yıl içinde Adana, İçel, İzmir, Diyarbakır, Denizli, İstanbul, Ankara, Antalya ve Muğla'da 15 ayrı hırsızlık ve gasp olayına karıştığı, sahte kimlikleri kullandığı için gerçek adına hiçbir sabıkasının bulunmadığı ortaya çıktı. Zanlının suç kayıtlarından bazılarının 2000 yılı öncesine ait oludğu belirlendi. Sahte kimlikle 4 kez cezaevine girip çıkan Emran Salihoğlu, tutuklandı.

  Bu suçlardan yargılanması süren Emran Salihoğlu, Antalya'da Ali Şıklı'nın evine girip hırsızlık yaptığı iddiasıyla hakkında, Antalya 7'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan dava nedeniyle talimatla ifadesi alınmak üzere bugün saat 10.30 sıralarında Buca Cezaevi'nden İzmir Adliyesi'ne getirildi.

  Salihoğlu, 4'üncü katta bulunan 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi duruşma salonuna silahlı 5 jandarma eri ve bir uzman çavuş eşliğinde, tutukluların getirilip götürülüdğü merdivenlerden elleri kelepçeli olarak çıkarıldı. Salihoğlu, sanık sandalyesine oturtulmak için kelepçeleri çözüldüğünde, askerleri itip yere düşürdü ve ardından getirildiği merdivenlerden koşup kaçtı.

  Kısa sürede toparlanan jandarmalar, kaçan Salihoğlu'nun peşinden koştu. Jandarmaları atlatan Emran Salihoğlu, izini kaybetirip kaçtı. Olayın ardından jandarma ve polis adliye içinde ve dışında geniş güvenlik önlemi aldı. Bu sırada Sahlioğlu'nun dışarı çıkıp bir taksiye binerek, İzmir'in Kapılar semtine gittiği anlaşıldı. Polisin Salihoğlu'nun bindiği taksiyi bulup, şoförüyle konuşmasıyla bu bilgi doğrulandı. Savcılık olayda ihmali olan askerler hakkında soruşturma başlattı. Salihoğlu'nun yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı