Gündem Haberleri

  Jandarma Komutanlığı önünde olay

  Murat ŞAHİN/ANKARA
  04.07.2012 - 12:52 | Son Güncelleme:

  Ankara'da Jandarma Genel Komutanlığı'na gelen bir uzman erbaş havaya ateş açtı, ortalık karıştı.

  Kızılay’da Jandarma Genel Komutanlığı’na  gelen Uzman Erbaş Murat A. (32), önce silahını çekerek beklemeye başladı. Görevlilerin kendisini fark etmesiyle silahını başına dayayan Murat A., “Yeter artık dayanamıyorum” diye bağırmaya başladı. Görevli sivil askerlerin kendisine doğru hareket ettiğini gören Murat A. silahını havaya doğrultarak 4 el ateş etti.

  GÖZALTINA ALINDI

  Bu arada boş bulunmasından yararlanan bir sivil asker, arkasından dolanarak Murat A.’yı etkisiz hale getirdi. Olay yerine gelen Çankaya Emniyet Müdürlüğü ekipleri Murat A.’yı gözaltına aldı. Murat A.’nın izin alamadığı için girdiği bunalım sonucu eylemi gerçekleştirdiği iddia edildi.

  JANDARMADAN AÇIKLAMA

  Jandarma Genel komutanlığı olayla ilgili aşağıdaki açıklamayı yaptı:

  04 Temmuz 2012 günü saat 11.30 sıralarında, Jandarma Genel Komutanlığı nizamiyesi önüne sivil kıyafetli olarak gelen ve Uzm.J.Çvş. olduğunu beyan eden bir şahıs, bir elinde tabancası, diğer elinde benzin bidonu olduğu hâlde, bazı şahsî talepleri olduğunu ileri sürerek yetkililerle görüşmek istemiştir.

  Bu esnada, havaya iki el ateş eden şahsın, Ankara Polatlı İlçe Jandarma Komutanlığında görevli olduğu, psikolojik sorunları nedeniyle tedavisinin sürdüğü ve hava değişiminde bulunduğu tespit edilmiştir.

  Söz konusu şahıs, saat 11.50 civarında yakalanarak gözetim altına alınmıştır.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı