« Hürriyet.com.tr
MENÜ

James Harden'a göre NBA en iyi oyuncusu kendisi

Houston Rockets'ın yıldız ismi James Harden'a göre NBA en iyi oyuncusu kendisi. Ödülü hak etmenin birçok faktör içerdiğini dile getiren Harden, "Geçen sezondan daha iyisini yapacağım sadece bekleyin" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

“Ligdeki en iyi oyuncu benim.” bu sözler James Harden’a ait… NBA’de geçtiğimiz sezonu ve en değerli oyuncu ödülü hakkında açıklamalarda bulunan ABD’li yıldız, özgüven dolu sözler sarfetti. Rockets’ta geçen sezon başında Dwight Howard sakatlanmasının ardından takımda dümene James Harden geçmişti.

Dev pivotun yarattığı boşluğun üzerine bir de takımın forveti Terrence, Patrick Beverley de sakatlığa kurban gitmişti. Bu oyuncular Play-Offlar’ı kaçırmıştı ancak Rockets, Harden’ın liderliğinde konferans finaline kadar yükselmiş hatta
şampiyon Golden State Warriors’ı terletmişti. Ancak MVP ödülü normal sezon için Stephen Curry’ye giderken, final serisinin en iyisi de Andre Iguodala seçilmişti.

James Hardena göre NBA en iyi oyuncusu kendisi
'SADECE BEKLEYİN'
Yeni sezona sayılı günler kala geçtiğimiz yılı değerlendiren Houston Rockets’ın süperstarı Harden, NBA.com’daki konuşmasına; “Daha fazlasını yapamayacağımı mı düşünüyorsunuz. Sadece bekleyin. Size göstereceğim” diyerek özgüven dolu bir giriş yaptı.

James Hardena göre NBA en iyi oyuncusu kendisi
“Bu ligin en iyi oyuncusu benim. Ben buna inanıyorum. Bunu da geçen yıl gösterdiğimi düşünüyorum” diyen şunları söyledi; “Ligin en değerli oyuncusu ödülünü alması gereken bendim. %100 olarak gerçekleşen şey bu olmalıydı.

Golden State Warriors’a hakkını vermek gerek, inanılmaz bir yıl yaşadılar. İnanılmaz bir kadroları, antrenör ekibi ve her şeyleri vardı. Fakat, MVP ödülü en iyi takıma verilmiyor. Biz geçen yılı Batı’da ikinci bitirdik. Kimse, tüm takım sağlıklıyken bile bizden bu denli bir başarı beklemiyordu. Tüm oyuncularımız sakatlıklar geçirdi. Kendi grubumuzu kazandık, ki bu gruptaki tüm takımlar Play-Off’a kalmayı başardılar.” (AMK)


Bunları da Beğenebilirsiniz