Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'James Bond' tahribatı kurulda değerlendirilecek

  A.A
  03 Ağustos 2012 - 14:15Son Güncelleme : 03 Ağustos 2012 - 14:15

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İstanbul Kapalıçarşı'da çekimleri yapılan “James Bond Sky Full” filminin verdiği tahribat sonrasındaki onarıma ilişkin tespit raporunun Koruma Bölge Kurulu gündeminde değerlendirileceğini bildirdi.

  MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya'nın yazılı soru önergesini yanıtlayan Bakan Günay, şunları kaydetti:

  “İstanbul 1 Numaralı Yenileme Alanları Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu, kültür varlığının basit onarım kapsamındaki tahribatın KUDEB (Koruma Uygulama ve Denetim Büroları) denetiminde onarılmasına, aksi takdirde ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulacağının taraflara hatırlatılmasına; uygulama sonrası rapor ve fotoğrafların Kurula iletilmesi gerektiğine karar vermiştir. Onarımdan sonra KUDEB tarafından hazırlanan tespit raporu Koruma Bölge Kurulu gündeminde değerlendirilecektir.”

  FİLMİN FRAGMANI / WEB TV

  Çekim izin başvurularının sinematografik açıdan ve ülke tanıtımına sağlayacakları katkı bakımından değerlendirildiğine işaret eden Günay, çekimin yapılacağı mahallin mülki idarelerinin de bu konuda bilgilendirildiğini belirtti. Güvenlik tedbirleri ya da çekim mahalline ilişkin teknik değerlendirmelerin, filmin çekileceği bölgenin mülki idarelerinin görevi olduğunu kaydeden Günay, “Sinema Genel Müdürlüğü, söz konusu filmin çekimi için genel bir izin vermiş olup, geriye kalan ve alınması gereken tüm özel izinler mahalli idareler tarafından verilmiştir. Bakanlığımızca söz konusu filme maddi anlamda herhangi bir destek verilmemiştir” ifadelerine yer verdi.

  İŞTE O SORU ÖNERGESİ
  James Bond tahribatı kurulda değerlendirilecek KAPALIÇARŞI'DA JAMES BOND KAZASI

  James Bond tahribatı kurulda değerlendirilecek 'ZARAR VERMEYECEĞİZ' DEDİLER, 12 AĞACI KESTİLER
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı