Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Jailbreak’siz iPhone’a sızan zararlı!

  Hürriyet Haber
  17.03.2016 - 10:27 | Son Güncelleme:

  Hacker'lar, iPhone'lara zararlı indirmenin yeni bir yolunu keşfetti. Üstelik keşfedilen bu yol, iPhone'un jailbreak'li olmasına gerek bile duymuyor.

  Hacker'lar, iPhone'lara zararlı indirmenin yeni bir yolunu keşfettiler. Üstelik keşfedilen bu yol, iPhone'un jailbreak'li olmasına gerek bile duymuyor.

  Güvenlik firması Palo Alto Networks'ün yeni keşfettiği saldırıda "AceDeceiver" adlı bir zararlıdan faydalanılıyor. Zararlı önce kullanıcının kişisel bilgisayarını ele geçiriyor. Bunun ardından hacker'lar, sözkonusu bilgisayara bağlanan cihazlara saldırı düzenleyebiliyor, zararlı uygulamaları kullanıcının hiçbir müdahalesine gerek kalmadan cihaza indirebiliyorlar.

  Şimdi de Galaxy S7 mini geliyorŞimdi de Galaxy S7 mini geliyor

  AceDeceiver, herhangi bir şekilde modifiye edilmemiş iPhone'ları bile etkileyebilmesi nedeniyle nadir rastlanan zararlılar arasında bulunuyor. Palo Alto Networks, Apple'ı geçen ayın sonunda zararlı konusunda uyardığından Apple, ilgili uygulamaları App Store'dan kaldırmış bulunuyor. Zararlı sadece Çin'deki kullanıcıları etkiliyor ancak Palo Alto Networks'e göre hacker'ların aynı yöntemi diğer bölgelerde kullanmamaları için herhangi bir neden yok.

  Keşfedilen bu son açık, zararlı geliştirenlerin yeni açıkları sürekli olarak araştırdığını ve bu sırada başarıya ulaşabildiğini bir kez daha gösteriyor. Bu da Apple ve diğer yazılım geliştiricilerinin zararlılarla sürekli savaş halinde olduğu gerçeğini gözler önüne seriyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: ÇOK BİLİNMEYEN 9 APPLE GERÇEĞİ

  Etiketler: virüs
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı