« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Jabbar'dan TBF'ye ziyaret

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nin yaşayan efsanelerinden Kareem Abdul-Jabbar, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel'i ziyaret etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Özel bir etkinliğe katılmak üzere İstanbul'da bulunan Abdul-Jabbar'ın, federasyon yönetim kurulu üyesi Necati Güler ve federasyonun bazı yetkililerinin de hazır bulunduğu ziyarette, Demirel ile bir saatlik bir görüşme yaptığı bildirildi.
Sohbet havasında geçen görüşmede, farklı boyutlarıyla basketbol konuşulurken, başkan Demirel'in, Abdul-Jabbar'a, TBF'nin gelişim projeleriyle ilgili bilgi verdiği ifade edildi.

Efsane basketbolcunun, federasyonun yıldız oyunculardan küçük çocuklara uzanan geniş bir yelpazede gerçekleştirdiği projeleri çok beğendiğini dile getirip, 2010 FIBA Dünya Şampiyonası sırasında TBF'nin hayata geçirdiği ve 106 ülkeden çocukların bir araya geldiği “Children Of The World” projesine hayran kaldığını belirttiği vurgulandı.

Türkiye'ye 1976 yılında yaptığı ziyaretin de konuşulduğu sohbette Kareem Abdul-Jabbar'ın, 35 yıl önce karşılıklı maç yaptığı takımda olan, şu anda TBF Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Necati Güler ile oyun kurucuların uzun oyunculara pas vermesi konusunda şakalaştığı belirtildi.

Başkan Demirel, ziyarette, tarihe merakıyla bilinen Abdul-Jabbar'a, İstanbul'un tarihini ve kültürünü anlatan bir kitabın yanı sıra klasik dönemde sarayda el yazması kitaplar için kullanılan ve üzerine Osmanlı deseni işlenmiş bir kitap ayracı ve klasik Türk mutfağı DVD'si hediye ettiği kaydedildi.

Efsane oyuncu, TBF arşivinden çıkarılan 35 yıl önce çekilmiş bir fotoğrafını da imzaladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz