Ege Haberleri

EGE

  İZVAK iki stat için çalışacak

  İZMİR, (DHA)
  20 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 19 Ocak 2012 - 21:57

  İZMİR Gücü Spor Vakfı’nın (İZVAK) yeni Başkanı Tuğrul Yemişçi, ilk mesajında İzmir’in 4 yıldızlı ve 35 bin seyirci kapasiteli iki stada kavuşması için çalışacağını söyledi, Ankara ile köprü olacaklarını aktardı.

  Geçtiğimiz hafta İzmir’e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın “Biri 15 bin, diğeri 35 bin kişilik iki stat” sözünü hatırlatan Yemişçi, “Elit veya 5 yıldızlı statlar, kentler için çok büyük bir prestij kaynağı. Old Trafford, State de France, Veltins Arena, Şükrü Saracoğlu ve Atatürk Olimpiyat Stadı, kentlerin marka olmalarında önemli rol oynuyor. 4 yıldızlı veya kategori 3 grubundaki Kadir Has Stadı da Kayseri’yi bir adım öne çıkarmış durumda. Marka kent olma yolunda ilerleyen ve EXPO 2020 adaylığını açıklayan İzmir’in, 4 yıldız kriterine sahip, uluslararası maçların ve turnuvaların yapılabileceği 35 bin kişilik iki stada sahip olması gerektiği fikrindeyim. Türk futbolunun beşiği sayılan İzmir’in bunu hakettiğine inanıyorum” diye konuştu.

  Sportif cazibe merkezi

  İzmir kulüplerinin bu konuda fikir birliğine varmaları gerektiğini sözlerine ekleyen Yemişçi, “Yönetim kurulundaki arkadaşlarımla birlikte İzmir’in 4 yıldızlı iki stada kavuşması için Ankara ile köprü olacağız. İzmir, futbola dönük sportif yatırımlar bakımından diğer kentlerin gerisinde kaldı. Bu kaderi, değiştiricek güç yine bizlerin elinde. El ele vererek Türkiye’nin en büyük 3’üncü kentini, Türkiye’nin sportif cazibe merkezi haline getirebiliriz” dedi.

  GÖREV DAĞILIMI

  Yemişçi, İZVAK’ın yeni dönemdeki misyonunu “Kulüplerle sağlam diyalog, kent yönetimiyle işbirliği ve merkezi hükümetle güçbirliği” olarak açıkladı. Bu arada İZVAK’ta görev dağılımıda yapıldı. Selçuk Sert ve Deniz Barçın başkan yardımcısı olurken, Levent Ürkmez sayman, Seyit Mehmet Özkan iktisadi teşekkül sorumluluğuna seçildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı