Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İZSU'nun başına Güven Ağar geldi

  Utku BOLULU / İZMİR (DHA)
  02 Aralık 2014 - 15:19Son Güncelleme : 02 Aralık 2014 - 15:19

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı en önemli kuruluşlardan biri olan İZSU’da emekli olan Genel Müdür Ahmet Alpaslan’ın yerine İZSU Genel Müdür Yardımcısı Güven Ağar getirildi. İçişleri Bakanlığı’nın onayından sonra Ağar’ın Genel Müdürlük kadrosu asaleten verilecek.

  İZSU’da Ahmet Alpaslan’ın 1 Aralık 2015 itibariyle emekli olmasının ardından gözler yeni genel müdürün kim olacağına çevrilmişti. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, genel eğilim ve tercihin içeriden bir atama olduğunu belirttiği genel müdürlük koltuğu hiç boş kalmadı. İZSU Yönetim Kurulu, Genel Müdürlük için Genel Müdür Yardımcısı Güven Ağar’ı görevlendirdi. Ağar, bu görevlendirmeyle vekaleten genel müdürlük yapmaya başladı. İçişleri Bakanlığı’na gönderilen atama yazısının onaylamasıyla birlikte Ağar asaleten genel müdür kadrosunu alacak.

  Güven Ağar, İZSU Genel Müdürlük görevine ilginç bir süreçten geçerek geldi. Belediyede çalışmaya 1978’lı yıllarda başlayan Ağar, İZSU’da Kanal Daire Başkanı olduğu 2011 yılında, İZSU’yla ilgili bazı şikayetlerle ilgili belediye müfettişleri incelemesi sürecinde bir süre Halkapınar’daki su fabrikasında kızak göreve verildi. Ancak daha sonra bu kez Kanalizasyon Daire Başkanı olarak atandı. 2014 yerel seçimlerinden sonra ise Mayıs 2014 tarihinde Ağar, Genel Müdür Yardımcılığı’na getirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı