İZMİR HABERLERİ

İZSU'dan uluslararası kongre

DHA
21 Haziran 2017 - 10:21Son Güncelleme : 21 Haziran 2017 - 10:21

İZSU'dan uluslararası kongre

DHA

İzmir'de su yönetimi zirvesi toplanacak

İZMİR Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, 4. Uluslararası Su Kongresi'ne hazırlanıyor. Şehir suyu alt yapısının akıllı yönetimine ilişkin uluslararası bulguları masaya yatırmak amacıyla 2-4 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek bu etkinlikte bilimsel araştırma sunacak akademisyenlerin, çalışmalarını ay sonuna kadar göndermeleri isteniyor.

İlk olarak 2009 yılında gerçekleştirdiği Uluslararası Su Kongresi'nde 'Güvenli Su Üretimi' başlığını öne çıkaran ve konusunda uzman bilim insanlarını İzmir'de buluşturarak özellikle arsenik sorunuyla ilgili çarpıcı bilgileri ortaya koyan İZSU Genel Müdürlüğü, ardından 'İklim Değişikliğinin Kıyı Kentlerine Etkileri' ve 'Sürdürülebilir Su Yönetimi' kongrelerine evsahipliği yaptı. İZSU'nun kuruluşunun 30. yılı etkinlikleri kapsamında 4. kez düzenlenecek Uluslararası Su Kongresi'nin ana teması ise 'Akıllı Şehirlerde Su Yönetimi' olarak belirlendi.

İZFAŞ işbirliği ile 2-4 Kasım tarihleri arasında Fuar İzmir'de gerçekleştirilecek kongreye yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda uzmanın katılması bekleniyor. 'Yenilikçi Su Arıtma Teknolojileri', 'Yenilikçi Atık Su Arıtma Teknolojileri', 'Akıllı Su Altyapıları', 'Su Yönetiminde Bilgi Teknolojilerinin Kullanımı', 'Su ve Atık Su Şebekelerinde Modelleme', 'Suyun Yönetişimi', 'Katılımcı Su Yönetimi' ve 'İklim Değişikliğinin Kentsel Su Temini Üzerine Etkileri'

ana başlıklarında, ulusal ve uluslararası katılımın sağlanacağı kongrede, akademik uygulamaya yönelik çalışmalar yer alacak ve güncel araştırmaların sonuçları kamuoyu ile paylaşılacak.

Kongrede bildiri sunmak isteyen katımılcılar, bilimsel çalışmaları veya özgün uygulamaları içeren bildiri özetlerini 30 Haziran 2017 tarihine kadar www.izmirsukongresi.org adresine ulaştırabilecek.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İZSU'dan uluslararası kongre haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:40
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:09
  • Akşam
   20:03
  • Yatsı
   21:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı