Ege Haberleri

EGE

  İZSU’da Başkan operasyonu

  Utku BOLULU / İZMİR, (DHA)
  10.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi, yedi bürokratın tutuklandığı operasyondan sonra bu kez de kendi iç bünyesinde gerçekleşen görevden alma kararıyla şok yaşadı.

  Başkan Aziz Kocaoğlu’nun talimatıyla aylar önce belediye müfettişleri tarafından yapılan inceleme sonrasında hazırlanan raporlar doğrultusunda İZSU Genel Müdür Yardımcısı Ali Ateş ve Kanal Daire Başkanı Güven Ağar görevden alındı. Ateş’in yerine vekaleten Genel Müdür Yardımcısı Gültekin Avkıran, Ağar’ın yerine ise yine vekaleten Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanı Tülay Yılmaz görevlendirildi. Güven Ağar, Halkapınar Su Fabrikası’na gönderildi.
  Müfettişlerin, Ali Ateş’le ilgili bazı şikayet dilekçeleri ve internet sitelerinde yazılan malvarlığındaki artış, sorumluluğunda yapılan bazı ihalelerle ilgili iddialar konusunda araştırma yaptığı, raporlarının sonucunu Başkan Aziz Kocaoğlu ve İZSU Genel Müdürü Ahmet Alpaslan’a bildirdikleri öne sürüldü. Güven Ağar hakkında da aynı müfettiş raporları kapsamında ulaşılan bilgiler dahilinde görevden alınma kararı verildiği öğrenildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı