Ege Haberleri

  İZSİAD savaş açtı

  HÜRRİYET / İZMİR
  04.09.2014 - 01:55 | Son Güncelleme:

  TÜRKİYE İstatistik Kurumu’nun açıklamalarına göre kullanım yaşı 11’in altına düşen bonzaiye karşı mücadele çalışmalarına bir destek de İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği’nden (İZSİAD) geldi. İZSİAD, başta bonzai olmak üzere tüm madde bağımlılığı ile mücadele başlattı. Bu kapsamda madde kullanımını temelde sonlandırmak amacıyla öncelikle eğitim çalışmalarının yapılacağı duyuruldu. Çalışmaların Bornova, Buca, Karabağlar, Karşıyaka ve Narlıdere belediyeleri ile Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü’yle beraber yürütüleceği açıklandı.


  İZSİAD’ın açıklamasına Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve İzmir Narkotik Şube Müdürü Okan Özer destek mesajı verdi. Başkanlar yaptıkları açıklamada özellikle madde kullanım yaşının düşmesine vurgu yaparken, el birliği ile mücadeleye hazır olduklarını söyledi.

  Yüzde 97’si yatkın
  İZSİAD, yaygınlaşan madde bağımlılığının temelde eğitimle çözülmesi gerektiğini vurguladı. Dernek adına mücadele kampanyasını anlatan Başkan Hasan Küçükkurt, “Toplum olarak bağımlılık ve tedavisi konusunda bilinçlenmeli ve bu konuda her birimiz elimizden geleni yapmalıyız. Çünkü bağımlılığa tek boyutlu bakamayız. ‘Benim çocuğum bağımlı olmaz’ demeyin, dünya nüfusunun yüzde 97’si bağımlı olmaya yatkın bir şekilde doğuyor” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı