« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İznik Gölü'de potimist yarışları

Orhangazi Su Sporları Kulübü'nün Dünya Çevre Günü'nde İznik Gölü'nde optimist yarışmaları düzenlendi.

Hasan BOZBEY/ORHANGAZİ,(DHA)
SON GÜNCELLEME
Su sporları yarışmalarına Orhangazi Su Sporları Kulübü, Karamürsel Su Altı Topluluğu, Değirmendere Su Altı Topluluğu, Burgaz Yelken Kulübü, Gemlik Yelken kulübü ve Akut katıldı. Optimist yarışmalarından sonra su kayağı ve sörflçülerin gösterileri büyük beğeniyle izlendi.

MİLLETVEKİLİ AYDIN DALIŞ YAPTI

Öğle saatlerinde başlayıp akşam saatlerine kadar süren etkinlikte suyun altı da temizlendi. Etkinliğe Orhangazi Su Sporları Kulübü üyesi olan Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın'da katıldı. Dalgıç kıyafetlerini giyen İsmail Aydın, balık adamlarla birlikte dalış yaparak su altındaki temizlik organizasyonuna katıldı. Yaklaşık 40 dakika su altında kalan Milletvekili İsmail Aydın, daha sonra sahildeki temizleme çalışmalarına katıldı.

İZNİK GÖLÜ ÖNEMLİ

Orhangazi Su Sporları Kulübü Başkanı Tuna Çokgüler ise İznik Gölü'nün su sporları için son derece önemli olduğunu belirterek, "Biz de su sporları kulübü olarak burada yaptığımız bu organizasyonlarla hem bölgenin hem de Türkiye'nin dikkatini buraya çekmek istiyoruz. Dünya Çevre Günü nedeniyle bu organizasyonu yaptık. Tabiî ki temizlemekle göl temiz kalmaz. Temiz tutmamız gerek, korumamız gerek. Biz de bu noktada tüm enerjimizi buna veriyoruz" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz