KOCAELİ HABERLERİ

İzmit'te Paskalya Bayramı kutlandı

DHA
27.03.2016 - 16:20Son Güncelleme :
DHA

Ergün AYAZ/İZMİT (Kocaeli), (DHA) - İZMİT Protestan Kilisesi'nde Hz. İsa'nın yeniden dirilişini simgeleyen Paskalya Bayramı, yapılan ayinle kutlandı.
Hristiyanlığın en eski ve en önemli bayramı olan Paskalya Bayramı, İzmit Protestan Kilisesi'nde yapılan ayinle kutlandı. Polis, Paskalya Bayramı nedeniyle Çukurbağ Mahallesi'ndeki kilisenin önünde güvenlik önlemi aldı. Kiliseye Paskalya Bayramı'nı kutlamaya gelenlere renkli yumurtalar ve paskalya çörekleri ikram edildi. Kutlamada Protestan Kilisesi Pastörü Emre Karaali gitar çalarak ilahiler okudu. Kutlamaya katılanlar ilahilere eşlik etti. Pastör Emre Karaali, "Paskalya, İsa Mesih'in dirilişini kutladığımız bir bayramdır. Diriliş bütün yaradılış içindir. Hepimizin bayramı kutlu olsun" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden İzmit'te Paskalya Bayramı kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 16 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmit'te Paskalya Bayramı kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı