Gündem Haberleri

  İzmit'te dev alışveriş merkezi kül oldu

  Mustafa BAĞDİKEN/İZMİT(Kocaeli), (DHA)-
  16.01.2012 - 09:47 | Son Güncelleme:

  Kocaeli'nin en eski alışveriş merkezlerinden biri olan, Büyükşehir Belediye binasının yanında bulunan ’NCity Alışveriş Merkezi’ dün sabaha karşı çıkan yangında tamamen yandı.

  Yangın, saat 03.10 sıralarında başladı. İçinde ünlü markalara ait yaklaşık 100 mağaza, sinema, telefon şirketlerine ait bayi, lokanta ve benzeri işyerlerinin bulunduğu 3 katlı NCity Alışveriş Merkezi’ndeki yangın deniz tarafındaki işyerlerinin en üst katında başladı.

  Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin zamanında müdehale etmesine rağmen alevler kısa sürede tüm mağazayı sardı. İtfaiye ekiplerinin çabalarına rağmen tamamı kapalı olan mağazanın her yanını alevler kapladı. Kentin hemen her yerinden görünen yangında itfaiye yetersiz kaldı.

  İŞTE O KORKUNÇ YANGIN / WEB TV

  YANGIN BÖYLE KONTROL ALTINA ALINMAYA ÇALIŞILDI / FOTO GALERİ

  VATANDAŞLAR HAYVANLARI KURTARDI

  Alışveriş merkezinde işyeri bulunan çok sayıda vatandaş bölgeye geldi. Bazıları canlarına tehlikeye atarak işyerlerinden kurtarabildikleri eşyaları kurtarmaya çalıştı. Alışveriş merkezinin girişinde bulunan bir pet shop’ta çok sayıda köpek ve kuş mahsur kalırken işyeri çalışanları camları kırarak içeri girdi. Büyük korku yaşayan köpekler itfaiye ve polislerin yardımı ile pet shop’tan çıkartıldı. Olay yerine Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve Kocaeli Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur’de gelerek yetkililerden bilgi aldı.

  YANAN ALIŞVERİŞ MERKEZİ BU HALE GELDİ

  TAMAMEN KÜL OLDU

  Alışveriş merkezi tamamen yanarken yangın 2 saatlik bir çalışmanın ardından kontrol altına alındı. İlk yapılan açıklamalarda herhangi bir can kaybı bulunmazken maddi zararın çok büyük olduğu ifade edildi. Alışveriş merkezinde çalışan çok sayıda vatandaş olay yerine gelerek yanan işyerlerini seyretti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı