KOCAELİ HABERLERİ

İzmit'te 'demokrasi nöbeti'ne şarkıcı desteği

DHA
30.07.2016 - 12:14Son Güncelleme :
DHA

Faruk KIYAK-Orhan UZUN/İZMİT(Kocaeli), (DHA) - İZMİT'te, 'Demokrasi Nöbeti'ne katılan şarkıcılar Doğuş, Berdan Mardini ve Nihat Doğan halka seslendi. Berdan Mardini halkın darbelerle yönetilemeyeceğini belirterek, "Bütün dünyaya hiç durmadan büyük bir demokrasi dersi veriyorsunuz" dedi.
Darbe girişiminin ardından İzmit Perşembe Pazarı alanında 'Demokrasi Nöbeti' her gece binlerce kişinin katılımıyla devam ediyor. İzmit Belediyesi'nin düzenlediği geceye şarkıcılar Doğuş, Berdan Mardini, Nihat Doğan ve radyocular Afrikalı Ali, Hopdedik Ayhan ve Gezegen Mehmet katıldı. Programda halka seslenen Doğuş, FETÖ'ye tepki göstererek, "Kötü anlar yaşadık ama şu güzelliğe dünya baksın. Hepinizden Allah razı olsun. Ben ve ailem çocuklarım sizlerin sayesinde bu dünyada yaşamaya devam edeceğiz. Kendini bilmez köpekler, köpeklere hakaret etmeyelim, bütün köpek dostlarımdan özür diliyorum, insanları ziyan etmeye çalışan şerefsiz, sen İzmit'te bir mahalleyi bile alamazsın, kaldı ki Türkiye'yi alacaksın. Her birinizi Allah'a havale ediyorum. İnşallah orada gereken cezanın fazlasını göreceksiniz. Bizler insan olarak üç beş günah yapmış olabiliriz, ama onlar 80 milyonun vebalini çekecekler" dedi.
DÜNYAYA DEMOKRASİ DERSİ VERİYORUZ
Berdan Mardini demokrasi için halkın tankların önüne atladığını belirterek, "Demokrasi diye bağırıyoruz, çünkü bu halkın darbelerle yönetilecek hiçbir hali yok. Her halde dünyada böyle bir halk yok ki bir tank geçerken önüne atlasın, o tank geçsin sonra kalksın yine öbür tankın altına yatsın. Bu demokrasi sınavını hep beraber Allah'ın izni ile geçiyoruz. Bütün dünyaya hiç durmadan büyük bir demokrasi dersi veriyorsunuz. Bizim çoluk çocuk ailece artık seçilmiş bir hükümetten başka bir askeri darbe veya başka birşeyi kaldıracak takatimiz kalmadı. Şunu unutmasınlar ki büyüyen ve gelişen Türkiye idealine hiç kimse engel olamayacak. Söz konusu vatan ve bayrak ise Çanakkale'de ki gibi Türk'ü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Alevisi gibi hep beraber bu vatanı korumalıyız" dedi. Berdan Mardini darbe girişiminin ardından bestelediği şarkıyı seslendirdi.
Sahneye coşku ile çıkan Nihat Doğan ise, "Ey Fetö denen alçak, ey imam kılığında ki alçak, ona Fethullah demek zoruma gidiyor. Sakın ona Fethullah demeyin olsa olsa Fethulşeytandır, hem Fethulşeytandır, hem de hizbulşeytandır" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden İzmit'te 'demokrasi nöbeti'ne şarkıcı desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2016 tarihinde saat 12 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmit'te 'demokrasi nöbeti'ne şarkıcı desteği haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

23 Ağustos 2019, Cuma
 • İmsak
  04:38
 • Güneş
  06:11
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  16:53
 • Akşam
  19:56
 • Yatsı
  21:22
Sayfa Başı