KOCAELİ HABERLERİ

İzmit’te Vergisini Ödemeyenler İlan Edilecek

IHA
29.07.2015 - 10:36Son Güncelleme :

İZMİT BELEDİYESİ, VERGİSİNİ ZAMANINDA ÖDEMEYENLERİN GAZETE İLANI İLE KAMUOYUNA DUYURULACAĞINI AÇIKLADI.

IHA

İzmit Belediyesi, vergisini zamanında ödemeyenleri gazete ilanları ile kamuoyuna duyuracağını açıkladı.
İzmit Belediyesi’nden, vergisini ödemeyenleri yakından ilgilendiren önemli bir uyarı yapıldı. Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda, 31 Temmuz 2015 tarihi itibariyle vadesi geçtiği halde vergisini ödemeyenlerin 293 sıra nolu Vergi Usul Kanununa göre ilan edilerek kamuoyuna duyurulacağı kaydedildi.
Açıklamada, “Vergi ödeme gibi bir yükümlülüğün zamanında ve tam olarak yerine getirilmesinde toplumsal desteği sağlamak amacıyla yapılan ‘Vergi borcu bulunanların kamuoyuna açıklanması’ uygulaması için hazırlıkların tamamlandığı ve borçlarını ödemeyenlerin Ağustos ayında yerel gazetelerde ismen açıklanacağı, vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için gerekli hassasiyeti göstermeleri menfaatlerine olacaktır” denildi.
Açıklamanın devamında, “Her vatandaşın vergisini zamanında ödemesi gerekmektedir. Tahsil edilemeyen vergiler devletin daha az kazanması, vatandaşın daha az hizmet alması anlamına gelmektedir. Bu da vergi adaletsizliğine sebebiyet vermektedir. Bu uygulamayla amaç, hem ödenmeyen vergilerin tahsilatını sağlamak hem de vergisini zamanında ödeyerek vatandaşlık görevini yerine getirenlerin hakkını korumaktır. Vergi ödemek en kutsal vatandaşlık görevimizdir” ifadelerine yer verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden İzmit’te Vergisini Ödemeyenler İlan Edilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmit’te Vergisini Ödemeyenler İlan Edilecek haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:02
 • Guneş
  07:47
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:20
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı