KOCAELİ HABERLERİ

İzmit’te Ayda 30 Ton Atık Lastik Toplanıyor

IHA
28.08.2015 - 10:52Son Güncelleme :

İZMİT BELEDİYESİ, AYDA 30 TON ATIK LASTİK TOPLUYOR.

IHA

İzmit’te ayda ortalama 30 ton atık lastik toplandığı öğrenildi.
İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre toplanan atık lastikler geri dönüşüm yoluyla tekrar ekonomiye kazandırılıyor. Konu hakkkında bilgi veren Belediye yetkilileri, “Vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu eski lastiklerini lastikçilerde bırakmakta, bazı vatandaşlarımız ise eski lastiklerini çevreye ve çöp konteynerlerine atmaktadır. Yapılan denetimler sonucunda bölgemizde bulunan bütün lastik tamirhaneleri atık lastikleri Çevre Bakanlığı’ndan lisans almış geri kazanım firmalarına teslim etmektedir. Ancak çevreye atılan lastikler hem çevre kirliliği oluşturmakta hem de hacimleri büyük olduğundan çöp toplama alanlarında ve konteynerlerde büyük yer kaplamaktadır. İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri olarak çevreye atık lastiklerin lisanslı firma tarafından alınması sağlanmaktadır” dediler.
Müdürlük yetkilileri, “Lisanslı firmalar tarafından toplanan bu lastikler geri dönüşüm işlemlerine tabi tutularak, zemin karoları, ayakkabı tabanları yapılmakta ayrıca bazı tesislerde yakılarak enerji elde edilmektedir. Vatandaşlardan atık lastiklerini rastgele doğaya bırakmamalarını istiyoruz. Lastik tamirhaneleri lisanslı firmalara ulaşamadıkları durumda 318 00 77 numaralı telefonu arayarak atık lastiklerini aldırabilirler.. Birkaç gün içinde şehrin değişik yerlerinde boş alanlara atılan yaklaşık iki ton atık lastik toplanarak geri dönüşüme gönderildi" diye konuştular.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden İzmit’te Ayda 30 Ton Atık Lastik Toplanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmit’te Ayda 30 Ton Atık Lastik Toplanıyor haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   06:01
  • Guneş
   07:46
  • Öğle
   12:57
  • İkindi
   15:30
  • Akşam
   17:47
  • Yatsı
   19:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı