KOCAELİ HABERLERİ

İzmit Milli Eğitim Müdüründen Başkan Doğan’a Ziyaret

IHA
13.10.2015 - 15:19Son Güncelleme :

İZMİT MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ, İZMİT BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ.

IHA

İzmit Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı ziyaret etti.
İzmit Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen bir süre önce göreve başladığı için, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Milli Eğitim Müdürü Akmenşen, ”İzmit Belediye Başkanımızın eğitime olan sevdasını ve desteğini çok iyi biliyoruz. Belediye olmadan mutlaka bir tarafımız eksik kalıyor. İnşallah eğitime olan destek bundan sonra da devam eder” dedi.
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Milli Eğitim Müdürümüze görevinde başarılar dilerim. Faydalı hizmetlerde bulunacağına inanıyorum. Nasıl ki Milli Eğitimimiz bizsiz yapamıyorsa bizlerde, sizsiz yapamıyoruz. Milli Eğitim demek halkımız demek, çocuklar, öğrenciler demektir. Halkın olduğu her yerde bizde sorumluluk hissediyoruz. Resmi, yasal bir zorunluluk olmamasına rağmen eğitime destek olmayı kendimize görev kabul ediyoruz. Desteğimiz her zaman devam edecek. Güzel işler yaptık. İddia ediyorum, Türkiye’de hiçbir belediyenin yapmadığı kadar eğitime destek olduk. Milli Eğitim Bakanına, İzmit Belediyesinin eğitim ile ilgili yaptığı işleri Türkiye’ye örnek göstermesini söyledim. Bunu da iddialı söyledim. Okul Hizmet Masası ile Çocuk Hakları Masası ve Okulu, çocuklara yönelik yaptığımız çevre eğitimleri, afet eğitimleri, bisiklet eğitimleri, okullara yaptığımız çok amaçlı salonlar, kütüphaneler, öğretmenler odaları, veli bekleme yerleri, bahçe düzenlemeleri, annem babam okuyor, öğretmen okursa herkes okur kitap kampanyaları, binlerce kişinin yararlandığı İZMEK kursları bu işlerden sadece bazıları. Amacımız eğitimde iyi yetişmiş, donanımlı, sağlıklı, bilgili, özgüveni yüksek, çağı yakalamış ama değerlerini, geleneğin, göreneğini, inancını da yaşayan bireyler yetişmesidir. Önce kendine, ailesine hayırlı sonra vatana, millete bayrağa hayırlı bireyler yetiştirmek en büyük amacımızdır” şeklinde konuştu.
Yaşanan terör olaylarıyla ilgili olarak görüşlerini de dile getiren Doğan, “Ülkemizde zaman zaman sıkıntılar yaşıyoruz. Yaşadığımız sıkıntıları aşmanın yolu ülkesini, milletin, devletini, bayrağını seven bireyler yetiştirmekten geçer. Ülkeye kasteden, vatana, millete, bayrağımıza, inancımıza kast eden bu şer güçlerini, terör odaklarına karşı bir duruş sergilemek çok önemlidir. Ankara’daki terörist saldırıyı da kınıyorum. Bu ancak Türkiye’ye inanılmaz düşmanlık güden ellerce, bu ülkenin istikrarını, kalkınmasını, huzurun istemeyen, kardeş kavgasını isteyenlerce yapılmıştır. Türkiye’nin düşmanı ne yapar derseniz ancak bunu yapar. Bu siyasetin de üstünde bir olaydır. Asıl hedefleri Türkleri Anadolu’dan atmaktır. Bu gerçeği görmek gerekir. Halen küçük değerlendirmelerle, dar bakışlarla kalırsak Allah korusun onlar emellerine ulaşırlar. Türk milleti büyük millettir. Şimdiye kadar olduğu gibi bu oyunlara da gelmeyecektir. Vatanı için, bayrağı için, milleti için yıllarca canını siper etmiş, siyaseten, diğer alanlarda hizmet eden insanlara hem haksızlık hem de ülkeye haksızlık edilmiş ağır bir terörist olaydır. Türkiye’nin itibarını düşürme, demokrasiyi, ekonomiyi zayıf düşürme ancak düşmanlarımızın işine yarar. Zaten çevremizi ablukaya aldılar. Direnen, dayanan, birlik ve beraberlik içinde yıldız gibi parlayan bir Türkiye ve Türk milleti var. Türk milleti öyle 50-100 yılık bir millet değildir. Binlerce yıllık bir millettir ve var olmaya devam edecektir. Bu güçlükleri de mutlaka aşacağız. Masum insanlar hayatını kaybediyor. Bizler güçlü olacağız. Ancak birlik beraberlik içinde güçlü olursak bu oyunları bozarız” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden İzmit Milli Eğitim Müdüründen Başkan Doğan’a Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 15 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmit Milli Eğitim Müdüründen Başkan Doğan’a Ziyaret haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:26
  • Guneş
   07:06
  • Öğle
   12:57
  • İkindi
   16:00
  • Akşam
   18:26
  • Yatsı
   19:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı