KOCAELİ HABERLERİ

İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü'nü incelediler

AA / Nurgül Temiz
24.02.2016 - 12:30Son Güncelleme :
AA / Nurgül Temiz

KOCAELİ (AA) - İzmit Belediyesi'nde görev yapan teknik personel, dünyanın en büyük orta açıklığa sahip dördüncü asma köprüsü olacak İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü'nde incelemelerde bulundu. Belediyeden yapılan yazılı açılamada, Fen İşleri Müdürlüğü ile Etüt Proje Müdürlüğü'nde görevli 35 kişiden oluşan teknik personele, yüklenici firma yetkililerince çalışmalar hakkında bilgi verildiği bildirildi.
Açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Teknik bilgilendirmenin ardından İzmit Belediyesi çalışanları, karadan ve denizden köprü inşaatında incelemelerde bulundular. Personel, önümüzdeki birkaç ay içinde bitirilmesi planlanan 433 metre uzunluğundaki asma köprüsündeki çalışmalardan oldukça etkilendi. Köprü bittiğinde İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresi 3,5 saate inecek."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü'nü incelediler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 12 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü'nü incelediler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı