KOCAELİ HABERLERİ

İzmit’in Sokak Kütüphaneleri Hizmete Girdi

IHA
23.07.2015 - 11:25Son Güncelleme :

İZMİT BELEDİYE BAŞKANI DR. NEVZAT DOĞAN, SOKAK KÜTÜPHANELERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU.

IHA

İzmit Belediyesi, kitap okumayı arttırmaya yönelik projesi kapsamında Kocaeli’nin ilk sokak kütüphanelerini hayata geçirdi.
Yürüyüş Yolu’nun Ulugazi İlkokulu ile Vakıfbank karşısında kurulan Sokak Kütüphaneleri’nde incelemelerde bulunan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Toplumun her kesiminin kitap okuması gerekiyor. Kitap okumayı teşvik etmek için çeşitli projeleri hayata geçiriyoruz. Sokak Kütüphaneleri de bu projelerin devamıdır. Sadece belirli yerlerde değil aklımıza gelen her yerde kitap okumanın gerekliliğine inanıyoruz” dedi.
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, eğitimin önemine de değinerek, “Özellikle ülkeler yarışında eğitimli ülkeler bir adım ileride gidiyor. Tabi sağlıklı toplumlar da öyle. Bizler, bunun bilinciyle eğitime çok önem veriyoruz. Eğitimin temeli de okumak. Bizim dinimizde de ilk emir okudur. Biliyoruz ki, tarihimiz boyunca okuma çok önemsenmiş. Bu konuda Türk ve İslam büyükleri okuma üzerine önemli mesajlar vermiştir. Bizler de daha çok okumalıyız” diye konuştu.
Vatandaşlardan Sokak Kütüphanelerini kullanmalarını da isteyen Başkan Doğan, “İstiyoruz ki, bir kişi parkta otururken, yolda durup dinlenirken, aynı zamanda otursun, açsın kitabını okusun. Sokak kütüphanelerinde kitap hiç eksik olmayacak, bizler kitaplığımızı sürekli dolduracağız. İstiyoruz ki, herkes buna sahip çıksın. Vatandaşımız, evlerinde okumadığı kitaplar varsa getirsin buralar koysun. İlk etapta iki yerde sokak kütüphanesini faaliyete geçirdik. Hedefimiz sayılarını daha da arttırmaktır. Hastanelerde özellikle bekleme salonlarında kitap okuma yerlerini desteklemeye devam edeceğiz. Halkımızdan da bu projelere sahip çıkmalarını istiyoruz Daha çok okuyalım ve daha güçlü bir millet olalım arzusundayız” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden İzmit’in Sokak Kütüphaneleri Hizmete Girdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmit’in Sokak Kütüphaneleri Hizmete Girdi haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:31
  • Guneş
   07:11
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   15:54
  • Akşam
   18:19
  • Yatsı
   19:47
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı