Ege Haberleri

  İzmirli tekstilcinin elektriği ucuzladı

  Burcu TANER / İZMİR (DHA
  27.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’in tekstil merkezlerinden MTK Sitesi’nde faaliyet gösteren işletmelerin, elektriği yüzde 16 daha ucuza kullanmalarını sağlayacak anlaşma yapıldı.

  EKONOMİK krizden en ağır hasarı alan sektörlerden tekstil ve konfeksiyon, girdi maliyetlerini azaltmaya yönelik önlemlerle yaralarını sarmaya çalışıyor. İzmir’in tekstil, ev tekstili ve konfeksiyon denilince akla ilk gelen merkezlerinden MTK Sitesi’nde faaliyet gösteren 250’yi aşkın işletme, yönetimin Gediz Elektrik A.Ş. ile yaptığı anlaşma sonucu bir yıl süreyle elektriği yüzde 16 daha ucuza kullanacak.
  İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’ın da katıldığı konuyla ilgili toplantıda, MTK Başkanı İrfan Pamuk, yeni tarifenin bir yıl geçerli olacağını duyurdu. Pamuk, üyelerine gelecek yıllarda da ucuz elektrik sunmak için çalışacaklarını belirterek, “Bu indirim, sıkıntılı geçen şu günlerde hepimizin ekonomisine belirli oranlarda katkı sağlayacak, biraz soluk alacağız” diye konuştu.

  PAZARLAR ÇEŞİTLENMELİ

  İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, Türki-ye’nin 500 milyar dolarlık ihracat hedefinde İzmir’in en az 100 milyar dolarla yer alması gerektiğini belirtti. Avrupa ülkelerinin kemer sıkma politikalarını hatırlatarak başta tekstil olmak üzere tüm sektörlerin pazarlarını çeşitlendirmesi gerektiğini kaydeden Demirtaş, “Hedef rakamlara ulaşmak için sektörlerin ihracat potansiyellerinin şimdiden geliştirilmesi şart” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı