Ege Haberleri

EGE

  İzmirli modacıdan Vogue çekimi

  Hürriyet Haber
  16.01.2015 - 01:09 | Son Güncelleme: 13.01.2015 - 14:32

  Ege İhracatçı Birlikleri Moda Tasarım Yarışması'nın moda sektörüne kazandırdığı genç modacı Emre Erdemoğlu başarıdan başarıya koşuyor. 2014 A/W "Clark Gable" koleksiyonu ile sağlam bir çıkış yakalayan başarılı tasarımcı Vogue İtalya'nın dikkatini çekerek, Turkish Leather Brand ile ortak bir projede buluştu.

  Vogue dergisi için 8 sayfalık özel bir moda çekimi gerçekleştiren Erdemoğlu, bu özel koleksiyon için 13 Ocak'ta İtalya'nın Floransa şehrinde özel bir davetle koleksiyon lansmanını gerçekleştirecek. "Mengütay" adını verdiği koleksiyonu merakla beklenen genç modacı Erdemoğlu, "L'Uomo Vogue ve Turkish Leather Brand'in ortak hazırladığı projede bulunduğum için çok mutluyum. Vogue İtalya'nın Ülkemize gelerek koleksiyonları inceleyip erkek modasından beni seçmesi ayrıca gurur verici. Proje hazırlık süresince Deri Tanıtım Grubu ve İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri'nin özverili çalışması ve desteği sayesinde ortaya güçlü bir iş çıkardık. Türkiye'de deri ve kürkün kullanım alanları oldukça geniş. Bizler de biraz buna dikkat çekmek istedik, koleksiyonun genel yapısında deri ve kürk detaylarını sıkça göreceksiniz" dedi.
  İzmirli modacıdan Vogue çekimi
  Emre Erdemoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarımı Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans yapan genç tasarımcı Haliç Üniversitesinde eğitim verdi. İlk Koleksiyonu "Sandık Lekesi" ile EİB Moda Tasarım yarışmasında 2.lik ödülü aldı. Bunun üzerine ulusal ve uluslararası bir çok yarışmada ödüller aldı. Ardından İtalya'ya davet edilen tasarımcı ilk defilesini İtalya'da gerçekleştirdi. Yurt içi ve dışında çeşitli fuar ve organizasyonlarda bir fiil yer alan Erdemoğlu "Pitti İmagine Uomo" erkek moda fuarında son 5 sezondur koleksiyonlarını sergiliyor.
  İzmirli modacıdan Vogue çekimi

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı