Ege Haberleri

EGE

  İzmirli kadınların bisiklet turu ilgi çekti

  Hürriyet Haber
  24 Eylül 2013 - 01:30Son Güncelleme : 23 Eylül 2013 - 11:00

  İZMİR'de, sosyal paylaşım siteleri üzerinden örgütlenen yaklaşık 500 kadın, ‘Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’nde bisikletle şehir turu attı.


  Çeşitli sosyal paylaşım siteleri üzerinden örgütlenen yaklaşık 500 kadın, bugün akşam saatlerinde, Konak Meydanı Saat Kulesi önünde bisikletleriyle biraraya geldi. ‘Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’ne denk gelen etkinlikte pedal çeviren kadınlar, meydanda atılan iki turun ardından Gündoğdu Meydanı'na doğru pedal çevirdi. ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ adlı etkinlik adına burada açıklama yapan Sema Gür şunları söyledi:
  “İnsanların bisiklete binmesiyle birlikte, çevre ve insan sağlığı daha çok korunacak. Bisikleti istersek günlük yaşantımızın bir parçası yapabiliriz. Biz ne kadar çok görünür olursak bisiklet yolları ile ilgili o kadar yaptırım gücümüz olur, o kadar sesimiz duyulur. Son zamanlarda birçok bisikletçi arkadaşımızı yitirdik. Eğer düzgün bisiklet yollarımız olsaydı, o gencecik hayatlar sönmeyecekti. İşte bu yüzden de buradayız” dedi. Tekrar pedal çeviren topluluk, bölgeden ayrıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı