Ege Haberleri

EGE

  İzmirli kadınlardan yardım konseri

  İZMİR, (DHA)
  07.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmirli kadınlardan oluşan koro, yardım amaçlı olarak Çeşme'de konser verecek.

  Girişimci Kadın Derneği'nin girişimleri, Konak Belediyesi, Çeşme Altun Yunus Otel, Nassa Elektrik, Sistemas Sistem ve Teknolojileri destekleriyle 17 Temmuz 2012 Salı günü Çeşme Altın Yunus Otel Amfi Tiyatrosu'nda, “Şarkılarıyla, Türküleriyle İzmir'in Hanımları” konseri gerçekleştirilecek. Konserle ilgili olarak, Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Girişimci Kadın Derneği Başkanı Emel Denizaslanı, Proje Yöneticisi Ümit Bulut ve koro üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda, projenin amaçları ve içeriği hakkında bilgi verildi.
  Çeşme'nin en güzel meka

  nlarından birinde gerçekleştirilecek, İzmirli yardımseverleri buluşturmayı hedefleyen organizasyonun öncelikli amacının, Girişimci Kadın Derneği tarafından, ekonomik geliri düşük olan, üretim yapabilmek için malzeme tedarikinde sıkıntı yaşayan kadınlara katkı sağlamak olduğu belirtildi. Üretilen özgün üretimlerin yurtiçi ve yurtdışı ilgili fuarlarda sergilenmesi için başlatılan yardım projesine katkı sağlamanın da amaçlandığı vurgulandı. Dernek Başkanı Emel Denizaslanı, “Yönetim kurulu ve üyelerimizle beraber kaynak yaratarak kadınlarımıza destek olmaya çalışıyoruz. Bireysel kalkınma, ailelerimizin ekonomik refahının artması toplumsal kalkınmayı da beraberinde getirecektir. Yaz aylarında Çeşme'de vakit geçirmek biz İzmirlilerin vazgeçilmezlerinden, yine İzmirli Hanımların hazırladığı alkışlanacak bu projeye ev sahipliği yapmak da Çeşme'ye yakışırdı. Öncelikle bu eşsiz Koro ve projeyi hazırlayan değerli sanatçı Ümit Bozkurt'a ayrıca tüm koro üyelerine teşekkür ederim” dedi.


  Projenin hazırlayıcısı ve yöneticisi Ümit Bulut, “Uzun yıllardır farklı sivil toplum kuruluşlarının çatısı altında ortak çalışmalar gerçekleştirdiğimiz İzmirli hanımefendilere bu fikri sunduğumda, olumlu geri dönüşler aldım, inanılmaz bir özveri ve enerji ile çalışmalarımıza başladık. Sosyal sorumluluk projesi olarak gerçekleşmesi hepimiz için bir onur fakat bunun yanında Çeşme'de popüler kültürün yanında, Türk müziğinden melodiler, eşsiz eserleri sunmak bizim için ayrı bir keyif olacak. Hazırlıklarımız tüm hızıyla sürüyor ve geceye özel sürpriz parçaları da seslendireceğiz” dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı