İZMİR HABERLERİ

İzmirli kadınlardan KKTC'ye köprü

DHA
31.03.2017 - 10:25Son Güncelleme :

İZMİR İş Kadınları Derneği (İZİKAD) ile KKTC İş Kadınları Derneği (İKD) uluslararası ticaret köprüleri kurmak üzere 'Bridge to Bridge' projesinin üçüncüsünü gerçekleştirmek üzere KKTC'de bir araya geldi.

DHA

Bridge to Bridge projesinin üçüncüsünü gerçekleştirmek üzere KKTC'deye giden İzmir İş Kadınları Derneği üyeleri KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi tarafından Cumhurbaşkanlığında ağırlandı. Cumhurbaşkanı Akıncı, İzmirli iş kadınlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kurulan bu güçlü bağın sürdürülmesi gerektiğini, eşinin de her zaman kadınlarla ilgili meselelerde öncü olduğunu söyledi. İZİKAD Yönetim Kurulu Balkanı Huriye Serter görüşmenin ardından günün anısına KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya plaket sundu. Cumhurbaşkanı tarafından da İZİKAD'a KKTC'ye özgü el emeği bir tablo hediye edildi.

Bridge to Bridge propjesinin açılışını İzmir İş Kadınları Derneği ile KKTC İş Kadınları Derneği, Girne kalesindeki köprüde birlikte gerçekleştirdi. Açılışta KKTC İş Kadınları Derneği Başkanı Şenay Ekingen ve İzmir İş Kadınları Derneği Başkanı Huriye Serter konuşma yaptı. Şenay Ekingen İZİKAD'ın projesine katılmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek kadınların gücünün görünür kılınması gerektiğini vurguladı. İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter de projenin diğer ayağını İzmirde birlikte gerçekleştirmek istediğini söyledi. KKTC'de iş kadınları olarak kurdukları bu ticaret köprüsünün sağlam temellerle ülkeler arasındaki işbirliğini arttırarak bağları güçlendireceğini belirtti.


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmirli kadınlardan KKTC'ye köprü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 10 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmirli kadınlardan KKTC'ye köprü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı