İZMİR HABERLERİ

İzmirli işadamlarına yatırım çağrısı

DHA
07.04.2016 - 10:50Son Güncelleme :
DHA

Türkiye'ye yeni atanan Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pule Isaac Malefane, ülkesinin 22. Özgürlük Yılı kutlamaları kapsamında İzmir'de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Sırasıyla İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege Genç İşadamları Derneği Başkanı Seda Kaya, Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanvekili Erdoğan Çiçekçi ve son olarak Ege Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Mustafa Güçlü'yü Güney Afrika Cumhuriyeti Fahri Başkonsolosu Tamer Taşkın ile birlikte ziyaret eden Büyükelçi Malefane, barındırdığı genç nüfus sayısından dolayı iki ülkenin de birbirine çok benzediğini söyledi.

Malefane, gerek kamu yöneticileri gerekse de iş adamlarıyla yaptıkları ikili görüşmelerde iki ülke arasında yapılabilecek olan işbirliklerinin ele alındığını ifade etti. Güney Afrika'nın gelişmekte olan ülkelerden birisi olduğunu ifade eden Büyükelçi Malefane, “Güney Afrika, Afrika'daki diğer ülkeler arasında daha ileri bir seviyede. Ülkemizdeki genç nüfus oranımız yüzde 42, işsizlik oranı ise yüzde 25'ler civarında. Hükümetimiz bu işsizliği önleyecek çalışmalar yapıyor ve bu çalışmalar önümüzdeki kalkınma planının birinci maddesi. Ekonomimizi canlı tutmak için de ticari faaliyetlerimizi geliştirmenin yollarını arıyoruz. EGİAD'ta yaptığımız toplantıda iki ülkenin genç işadamlarını buluşturma imkanı sağlayabileceğimizi konuştuk. İstendiği takdirde bunun için güzel bir ortam oluşturabiliriz" dedi.

Güney Afrika'da özellikle tekstil ve otomotiv alanında bir talebin olduğunu hatırlatan Malefane, “Özellikle bu konuda çalışmalar yapabilecek iş adamlarını ülkemize bekliyoruz. Barındırdığı özellikleriyle ülkemiz her açıdan avantajlara sahip. Güney Afrika'ya yapılacak olan ihracatta hiçbir kota engeli yok. Bu yüzden Türk işadamlarına çağrıda bulunuyoruz. Gelin birlikte çalışalım" diye konuştu.

İZMİR (DHA)

foto

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmirli işadamlarına yatırım çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Nisan 2016 tarihinde saat 10 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmirli işadamlarına yatırım çağrısı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

20 Mayıs 2018, Pazar
 • İmsak
  04:08
 • Guneş
  05:49
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  17:05
 • Akşam
  20:27
 • Yatsı
  22:01
Sayfa Başı