Ege Haberleri

  İzmirli işadamına dolandırıcı tuzağı

  Turaç TOP / İZMİR, (DHA)
  05.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İnşaat şirketi sahibi Necdet Ayhan’ın, üzerine kayıtlı faks numarasını kullanarak internet bağlantısı sağlayan dolandırıcılar, bu IP numarası üzerinden iki kişinin banka hesaplarını boşalttı.

  İZMİRLİ işadamı Necdet Ayhan, üzerine kayıtlı faks numarasını kullanarak internet bağlantısı sağlayan dolandırıcıların, bu IP numarası üzerinden iki kişinin banka hesaplarını boşaltarak başını derde soktuğunu ileri sürdü.

  Karakola çağrıldı

  İnşaat şirketi sahibi, 47 yaşındaki Necdet Ayhan, Balçova İlçesi’ndeki işyerini Konak İlçesi’ne taşımaya karar verdi. Ayhan, üzerine kayıtlı biri faks olan üç telefon numarasını da nakletmek için başvurdu. Bir süre sonra Hatay Polis Karakolu’na çağrılan Ayhan, üzerine kayıtlı faks numarasının, internet bağlantısı olarak da kullanıldığını, bu hat üzerinden IP numarası alındığını, internet üzerinden İstanbul ve Kayseri’de yaşayan iki kişinin, toplam 42 bin 800 TL’sinin, haberleri olmadan hesaplarından çekilerek boşaltıldığını öğrendi.

  Hesaplar boşalmış

  Olaylardan haberi olmadığını, dolandırıcıların tuzağına düştüğünü dile getiren Ayhan, savcılık başta olmak üzere gerekli yerlere başvurmasına rağmen şu ana kadar sonuç alamadı. Tepkisini dile getiren Ayhan, “Haberim olmadan üzerime kayıtlı telefon numarası ile IP adresi alınmış ve iki kişinin hesapları boşaltılmış” dedi. Soruşturma sürüyor.

  Derdimi kimseye anlatamadım

  Tepkisini dile getiren Ayhan, “Sürekli karakola gidip ifade veriyorum. Şu ana kadar hakkımda dava açılmadı ama benimle ilgisi olmadığını da kanıtlayamıyorum. Her şikayette ofisimdeki bilgisayarlar polis tarafından alınıp inceleniyor. Tüm işlerim aksıyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Çaresizim. Benim gibi mağdur kişileri koruyucu hükümler de yok. Derdimi kimseye anlatamıyorum, çaresiz ve suçsuzum” diye sitemde bulundu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı