İZMİR HABERLERİ

İzmirli Gönüllülerden Coşkulu Tören

IHA
07.10.2015 - 14:16Son Güncelleme :

İZMİR'DE, 19. TÜLAY AKTAŞ GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR GÜÇBİRLİĞİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU.

IHA

İzmir’de, 19. Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği ödülleri sahiplerini buldu.
Eski İçişleri Bakanlarından Kutlu Aktaş’ın eşi Tülay Aktaş’ın 1996 yılında ölümünün ardından İzmir’deki 300’e yakın sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu "Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği" bu yıl 19. kez "Karşılıksız Hizmet Ödül ve Anı" toplantısı ile bir araya geldi. Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda gerçekleşen törene, çok sayıda kişi katıldı.
Etkinliğin bu yılki konuğu ise kişisel gelişim ve eğitim uzmanı Ahmet Şerif İzgören oldu. İzgören, gönüllülüğün toplumsal gelişmede ne kadar önemli olduğunu katılımcılarla paylaştı. Birçok yaşanmış olaydan yola çıkarak gönüllülük üzerine söyleşisini tamamlayan İzgören’i davetliler dakikalarca alkışladı. Öğretmen Şenay Boyacı’nın hazırladığı, İzmir şarkı ve şiirlerinden oluşan oratorya gösterisi de seyirciler tarafından dikkatle takip edildi.
İZMİR SEVDALILARI UNUTULMADI
Düzenlenen etkinlikte, İzmir’i seven ve İzmir’e gönüllü olarak katkı sağlayanlar da unutulmadı. Birçok alanda çalışma ve sosyal yatırımlar yaparak gönüllülük esası ile toplumsal faydayı amaçlayan Kızılay İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Aslı Özer, Fransa Fahri Konsolosu Zeliha Toprak ve Arkas Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Lucien Arkas’a İzmir Gönüllüleri Ödülü verildi. İl Dernekleri Yaşam Boyu Gönüllülük Ödülleri; Türkiye Kadınlar Birliği Onursal Başkanı Şermin Akman, Uluslarası İzci Lideri Ve Eğitimcisi Aysel Hitay ve Spastik ve Felçlileri Koruma Güç Birliği Vakfı Başkanı Meliha Alpat’a verildi.
Jüri Teşvik Ödülü, İzmir Gündoğdu Lions Kulübü’nün ’Spastik Çocuklar İçin Yetenek Yarışması’ projesine, Jüri Özel Ödülü İzmir Gündoğdu Lions Kulübü’nün Doğal Kaynaklarla "İyi Tarım Uygulama Yöntemleri" projesine verilirken, 19. Tülay Aktaş Karşılıksız Hizmet Ödülü’de Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı Derneği’nin "Çocuğumla Kitap Okuyorum" projesine verildi. Ödülleri Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Aktaş Ailesi’nden Gürhan ve Gülay Aktaş, Şener Anadol ve Neşecan Hürtürk takdim etti.
Törene, İzmir İl Dernekler Müdürü Turgay Esen, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyan, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, CHP Eski Milletvekilleri Muharrem Toprak, Güler Aslan, Türkan Miçoğulları, Tülay Aktaş’ın çocukları Gülay ve Gürhan Aktaş, Fransa Fahri Konsolosu Zeliha Toprak, Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği üyesi birçok dernek ve vakıf yönetim kurulu başkanı ve üyelerinin katılımıyla yoğun bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmirli Gönüllülerden Coşkulu Tören hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 14 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmirli Gönüllülerden Coşkulu Tören haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   06:09
  • Guneş
   07:50
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:04
  • Yatsı
   19:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı