İZMİR HABERLERİ

İzmirli Gençlerin Japonya’daki Barış Sunumu Beğeni Topladı

IHA
28.08.2015 - 11:00Son Güncelleme :

JAPONYA'NIN HİROŞİMA KENTİNDE DÜZENLENEN "BARIŞÇIL BİR GELECEK" TEMALI ULUSLARARASI GENÇLİK VE BARIŞ KONFERANSI’NA İZMİR'DEN KATILAN ECE AYŞEM CENGİZ VE BAHAR CEMRE GÖKÇE’NİN SUNUMU BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI.

IHA

Japonya’nın Hiroşima kentinde düzenlenen "Barışçıl Bir Gelecek" temalı Uluslararası Gençlik ve Barış Konferansı’na İzmir’den katılan Ece Ayşem Cengiz ve Bahar Cemre Gökçe’nin sunumu büyük beğeni topladı.
Bu yıl Hiroşima kentinde 10.’su düzenlenen “Barışçıl bir gelecek” temalı Uluslararası Gençlik ve Barış Konferansı’nda Türkiye’yi Gaziemirli Ece Ayşem Cengiz ile Bahar Cemre Gökçe temsil etti. Fransa, Almanya, Rusya, Kanada, Yeni Zelanda, Amerika, İtalya, İspanya ve ev sahibi Japonya gibi ülkelerin katıldığı konferansta, Gaziemir Belediyesi’nin desteğiyle Ece Ayşem Cengiz ile Bahar Cemre Gökçe bir sunum yaptı. Cengiz ve Gökçe ikilisinin yaptığı sunum büyük beğeni topladı.
Önemli bir başarı sağlayan gençler, İzmir’e ise dönüş yaptı. İki genç, ayağının tozuyla Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’u ziyaret ederek sevinci paylaştı.
Gençleri kutlayan Başkan Şenol, dünya barışında gençliğin önemine değindi. Şenol, "Geleceğin sahibi olan çocuklarımızın, gençlerimizin aklındaki düşmanlık ve savaş kelimelerinin yok edilmesini, yerine barış kavramının yerleşmesini istiyoruz. Dünya barışında çocukların rolü çok büyük. Bu yüzden çocuklara, gençlere barış ve dostluk kavramı tam olarak öğretilmelidir. Kentimize gelen gençler ülkelerinde döndüklerinde gönüllü olarak barış elçiliği yapıyorlar. Sizler de artık bizim barış elçimizsiniz" dedi.
Yeni kültürler tanımanın kendilerine sağladığı katkılarını anlatan Ece Ayşem Cengiz ile Bahar Cemre Gökçe, barış için neler yaptıklarını anlattıklarını söyledi. Cengiz ve Gökçe, konferansta, 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği’nden, Mustafa Kemal Atatürk’ten de bahsettiklerini sözlerine ekledi. İki genç ziyaret sonunda ise Başkan Şenol’a üzerinde konferansa katılanların isimlerinin ve imzalarının yer aldığı balık figürünü armağan etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmirli Gençlerin Japonya’daki Barış Sunumu Beğeni Topladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmirli Gençlerin Japonya’daki Barış Sunumu Beğeni Topladı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:46
 • Akşam
  18:03
 • Yatsı
  19:33
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı