İZMİR HABERLERİ

İzmirli çocuklar tarımı resmedecek

DHA
10.11.2017 - 11:03Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Ticaret Borsası ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 'Çocuk Gözüyle Tarım' konulu resim yarışması düzenlendi.

İzmir Ticaret Borsası tarafından Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı işbirliğinde çocuklara toprağın değerini anlatmak, daha sağlıklı ve bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla oluşturulan 'Toprak ve Çocuk Programı' çocuklara tarımı sevdirecek faaliyetlerle çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda çocukların tarımı, doğayı ve tarımsal süreçler ile insan ve tarım arasındaki ilişkiyi daha iyi kavrayabilmesi, tarımsal üretim süreçlerini daha iyi gözlemleyebilmesi amacıyla İzmir Ticaret Borsası ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 'Çocuk Gözüyle Tarım' konulu resim yarışması düzenlendi.

İzmir ili genelindeki resmi ve özel ilkokullarda öğrenim gören tüm birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerin katılabileceği yarışmada son başvuru tarihi 15 Aralık 2017. 'Çocuk Gözüyle Tarım' konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller hediye edilecek. Yarışmaya gönderilen ve sergiye uygun bulunan eserler ise yarışma sonrasında İzmir Ticaret Borsası binasında sergilenecek. Yarışmayla ilgili detaylı bilgiye www.itb.org.tr internet sitesindeki 'duyurular' başlığı altından ulaşılabiliyor.

KESTELLİ: TOPRAĞI SEVEN BİR NESİL İSTİYORUZ

Toprak ve Çocuk Programı'nın gelecek nesillere tarım sevgisi aşılamada oldukça değerli bir proje olduğunu ifade eden İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, "Günümüz dünyasında sanayileşme, hızlı nüfus artışı ve şehirleşme, doğal çevre ve tarımsal ürünlerdeki risklerin artmasına neden oldu. Gıda güvenliği, gıda güvencesi, sürdürülebilir çevre, sağlıklı yaşam gibi kavramlar ön plana çıktı. Bu çerçeveden yola çıkarak; 1891 yılından bu yana faaliyet gösteren Borsamız temel borsacılık hizmetlerinin yanı sıra gerçekleştirmiş olduğu sosyal projeler ile de diğer borsalar içerisinde önemli ve saygın bir yer edinmiştir" dedi.

Borsacılık faaliyetlerinin yanı sıra gerçekleştirdikleri sosyal projeler ile doğal kaynakları koruyan, çevreye karşı duyarlı, toprağa ve tarıma değer veren ve sağlıklı beslenme konusunda bilgili bir nesil yetiştirilmesine katkı sağlamanın temel hedeflerinden biri olduğunu söyleyen Işınsu Kestelli, "Geçen yıl başlattığımız ve uzun yıllar devam etmesini dilediğimiz 'Toprak ve Çocuk' programı ile topraktan, tarladan, bahçeden uzaklaşan çocuklarımıza yeşili, toprağı, tarlayı sevdirmek ve onlara tarımla iç içe bir yaşam felsefesi aşılamak istiyoruz" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İzmirli çocuklar tarımı resmedecek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

26 Mayıs 2018, Cumartesi
 • İmsak
  04:01
 • Guneş
  05:45
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  17:06
 • Akşam
  20:32
 • Yatsı
  22:08
Sayfa Başı