İZMİR HABERLERİ

İzmir'in ulaşım tarihi sergileniyor

AA / Meriç Ürer
25.02.2016 - 14:45Son Güncelleme :
AA / Meriç Ürer

İZMİR (AA) - İzmir’in ulaşım tarihi hakkında bilgi veren "Kent ve Ulaşım Sergisi" açıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun açılışını yaptığı sergide, İzmir’in ulaşım tarihi, ‘Günlük Yaşam’, ‘Demiryolu’, ‘Deniz’, ‘Hava’ ve ‘Kara’ ulaşımı olmak üzere beş ayrı bölümde anlatılıyor. Kocaoğlu, İzmir’le ilgili bütün kaynakları taradıklarını ve İzmir’in bütün tarihini Dünya’nın neresinde olursa olsun İzmir’e getirdiklerini belirtti.

Sergide, eski otobüs maketleri, 1974 yılında açılan Teleferik’in 1 numaralı vagonu, 1960 model Anadol, 1957 model BMW motosiklet, 1939 model Chrysler makam aracı, 1940 yılında Aysel Hitay tarafından kullanılan bisiklet, Gölcük ve Yalova vapurlarının çan, bröve ve pusulalı gemi dümeni, 1910 ve 1920’li yıllara ait kentin cadde ve ulaşım araçlarını gösteren fotoğraflar yer alıyor. Sergiyi gezecek öğrencilere soru-cevap şeklinde İzmir’in ulaşım tarihi ile ilgili bilgiler veriliyor.


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir'in ulaşım tarihi sergileniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 14 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir'in ulaşım tarihi sergileniyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı