« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İzmir'in iki yakası derbiye hazır

Bank Asya 1. Lig'de oynanacak İzmir derbisinde, Karşıyaka ile Göztepe yarın karşılaşacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ligde istediği sonuçları alamayan iki İzmir temsilcisinden Göztepe'nin 4 puan önünde bulunan Karşıyaka, alacağı galibiyetle ilk 6 sırayı yaklaşmak için mücadele edecek.

Yeşil-kırmızılı ekipte sakatlığı bulunan Özgür Volkan Yıldırım'ın dışında eksik futbolcu bulunmuyor.

Karşıyaka taraftarlarına ayrılan biletlerin satışının devam ettiği, şu ana kadar yaklaşık 8 bininin satıldığı öğrenildi.

Göztepe

Karşıyaka müsabakası için kampa giren Göztepe'de, sakatlıkları bulunan Ömer ve Yasin'in yanı sıra sarı kart cezalıları Evren ve Korhan forma giyemeyecek.

Göztepeli seyirciler için ayrılan 2 bin 500 biletin tamamı, satışa sunulan perşembe günü tükenmişti.

Güvenlik önlemleri

Bu arada, Atatürk Stadı'nda yarın saat 19.00'da başlayacak olan ve Çağatay Şahan yöneteceği Karşıyaka-Göztepe maçı için güvenlik tedbirleri, hafta içinde yapılan İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında belirlenmişti.

Buna göre Göztepe taraftarlarının stada saat 14.30-15.00 saatleri arasında ve Mersinli kapısından, Karşıyakalı seyircilerin ise saat 16.00'dan sonra stada alınmaları kararlaştırılmıştı.

İl Spor Güvenlik Kurulu, ayrıca Atatürk Stadı çevresindeki alkollü içki satışı yapan işletmelerin, maç günü 14.00-19.00 saatlerinde taraftarlara satış yapmasının yasak getirmişti.

Bunları da Beğenebilirsiniz