Ege Haberleri

EGE

  İzmir'i tasarladılar

  Hürriyet Haber
  23.12.2014 - 01:21 | Son Güncelleme:

  İZMİR Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencileri, İzmir'i tasarladı.


  Öğrenciler, Domus Academy Görsel Marka Tasarımı Bölüm Başkanı Stefano Cardini'nin yönetiminde yapılan 'Expose yourself to life' başlıklı çalıştay ile birlikte kentin farklı alanlarından marka kimliği tasarladı. Birbirinden farklı 7 tasarım, İzmir Ticaret Odası'nda İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş'ın katıldığı sergide beğeniye sunuldu. Öğrenciler, projelerinde kullanabilir çöplerden heykeller inşa etti, İzmir'in sokakta satılan çiğdem, gevrek, boyoz gibi ürünlerinden yola çıkarak geliştirdikleri mobil aplikasyonla kenti turistlere tanıtmayı hedefledi. Alaçatı ve Urla'daki rüzgâr sörfünü ön plana çıkartan diğer bir grup "Surf the Day" uygulamasına yöneldi. Projeleri tek tek inceleyen İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, üniversite sanayi işbirliğine önem verdiklerini, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinin kenti marka yapmak için uğraştıklarını söyledi.
  Demirtaş, "İzmir Ekonomi Üniversitesi'ni kurarken iş âlemiyle bütünleşen bir üniversite olmasını hayal ettik. Çocuklarımız dört, beş yıl okuyor. Ne olacaklarını bilmeden mezun oluyorlar. Biz bu düzenin böyle gitmeyeceğini düşündüğümüz için üniversite sanayi iş birliğine önem verdik" dedi.
  Üniversitenin Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinin çeşitli alanlarda proje geliştirdiklerini kaydeden Başkan Demirtaş, öğrencilerin mezun olduğunda iş hayatına hazır şekilde yetiştiklerini vurguladı. Başkan Demirtaş, "Üniversitemizdeki bütün bölümlerde öğrencilerimiz iş âlemine hazır iş gücü olarak yetişiyor. Sektör desteği ile birlikte İzmir Ticaret Odası ve İzmir Ekonomi Üniversitesi çok daha faydalı işler yapacaktır. Biz insana yatırım yapıyoruz. Çocuklarımız, çok akılcı projeler üretiyor" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı