Gündem Haberleri

  İzmirgaz Genel Müdürü gözaltına alındı

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  25.10.2007 - 14:28 | Son Güncelleme:

  İZMİR'deki doğalgaz dağıtımını üstlenen İzmirgaz Genel Müdürü G.O.B., Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde başlatılan BOTAŞ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Anraka dönüşünde havalimanında gözaltına alınan G.O.B., tekrar Anraka'ya götürüldü.

  Bir süre önce Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı'nda başlatılan soruşturma İzmir'e kaydırıldı. Kentteki doğalgaz dağıtım işlerini yapan İzmirgaz Genel Müdürü G.O.B.'nin yakalanması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine talimat geldi.

  ANKARA'DAN GELDİ, ANKARA'YA GÖNDERİLDİ

  Talimat üzerine harekete geçen polis ekipleri, Ankara'da bulunduğunu ve uçakla döneceğini öğrendikleri G.O.B.'yi gözaltına almak için Adnan Menderes Havalimanı'na gitti. Saat 09.00'da uçakta indikten sonra gözaltına alınan G.O.B., Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. G.O.B., şubede, İzmir Emniyet Müdürü iken emekliye ayrılan ve İzmirgaz firmasının genel koordinatörlüğünü üstlenen Halil Tataş'la da görüştürülmedi. G.O.B., saat 13.00 uçağıyla da tekrar Ankara'ya götürülmek üzere gözaltına alındığı Adnan Menderes Havalimanı'na getirildi. 2001 ile 2003 yılları arasında BOTAŞ Genel Müdürlüğü yapan ve rahat tavırları dikkat çeken G.O.B., gazetecilerin gözaltına alınma gerekçesiyle ilgili sorularına “Bilmiyorum” karşılığını verdi. G.O.B. polis gözetiminde uçakla Ankara'ya götürüldü.

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı