Ege Haberleri

  İzmir'e özel ülkenin özel kenti övgüsü

  Turan GÜLTEKİN / İZMİR (DHA)
  03.07.2012 - 09:44 | Son Güncelleme:

  Sudan’ın Ankara Büyükelçisi Ömer Haider Abu Zaid, İzmir'in Türkiye gibi özel bir ülkenin özel kenti ve EXPO için de en uygun şehir olduğunu söyledi.

  Büyükelçi Abu Zaid, Sudan'ın İzmir Fahri Konsolosluğu'na atanan Abdülkadir Taçyıldız'ı, İzmir Valisi M. Cahit Kıraç'a takdim etti. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen ziyaretin ardından açıklama yapan Vali Kıraç, Büyükelçi Abu Zaid'in iki ay önce de İzmir'i ziyaret ettiğini, kendisinden EXPO adaylığı konusunda destek istediklerini dile getirerek, “İzmir'in EXPO adaylığı konusunda Afrika kıtasında ellerinden geleni yapacaklarını söyledi” dedi.
  Sudan'ın Ankara Büyükelçisi Abu Zaid ise Türkiye'nin özel bölgede bulunan özel bir ülke olduğunu, Sudan ile Türkiye arasındaki ticari ve turistik ilişkileri üst düzeye çıkartmaya çalıştıklarını ifade etti. İzmir'in özel bir ülke olan Türkiye'nin en özel kenti olduğunu belirten Abu Zaid, “İzmir'in, uzun yıllardan bu yana Türkiye'nin batıya tanıtılması konusunda büyük rolü oldu. İzmir'de bulunan uluslararası fuar alanı yıllarca Türkiye'yi dünyaya tanıttı. İzmir'in güçlü bir ekonomisinin yanında çok geniş turizm olanakları bulunuyor. Hep birlikte İzmir'in EXPO'yu kazanması için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı