İZMİR HABERLERİ

İzmir'e bir fuar daha

DHA
26.04.2017 - 13:22Son Güncelleme :
DHA

EGE Tekstil ve Konfeksiyon Tedarikçileri Buluşması'nın tanıtım toplantısında konuşan, EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Atınç Abay, önümüzdeki yıl organizasyonu fuar haline getirmeyi düşündüklerini açıkladı.

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) tarafından düzenlenen 4. Ege Tekstil ve Konfeksiyon Tedarikçileri Buluşması'nın tanıtımı, organizasyona ev sahipliğini yapacak olan Hilton Otel'de düzenlenen basın toplantısıyla yapıldı. Toplantıda konuşan EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Atınç Abay, buluşmanın 35 dernek üyesi firmanın katılımıyla yapıldığını belirterek, "Geçen yıl farklı illerden 325 profesyonel ziyaretçiyi İzmir'e getirmeyi başardık. Bu buluşmadaki amacımız üyelerimizin yeni ürünlerini, yeni trendleri sunmak, onların ticaret hacimlerini artırmak" dedi. Abay, tekstilin yan sanayisine yönelik firmaların katıldığı buluşmanın başarılı bir organizasyon olduğunu ifade ederek, "10 firmadan 9'u tekrar katılıyorsa bu organizasyon başarılı demektir. Katılan firmaların yüzde 90'ın üzerinde devamlılığı var. Hem firmaları bir araya getiriyoruz. Ayrıca yakın çevremizde bu konuda çok güçlü olan Denizli'yi buraya çektik. İstanbul'dan büyük firmaları buraya getirdiğimizde hacmin yükseldiğini görüyoruz" diye konuştu. Bu organizasyonu gelecek seneden itibaren bir fuar haline getirmeyi düşündüklerini söyleyen Abay, bunun temellerini yönetim kurulunda attıklarını, fuara dönüşmesi halinde yer sorunu nedeniyle kısıtlı tuttukları katılımcı firma sayısının artacağını, ziyaretçi sayısının da bine yaklaşacağını düşündüklerini ifade etti. Aksesuar, ambalaj ve poşet, barkod, dantel, dar dokuma, düğme, etiket, kapitone, iş elbisesi, konfeksiyon makineleri, nakış gibi katılımcı ürün gruplarının bulunduğu buluşma, 3 Mayıs'ta Hilton Oteli'inde gerçekleştirilecek.

Timur TARLIĞ / İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir'e bir fuar daha hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 13 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir'e bir fuar daha haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı