İZMİR HABERLERİ

İzmir'den Sağlık Bakanlığı'na 8 kitap

AA / Ramazan Ercan
30.01.2015 - 14:24Son Güncelleme :

- İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, gerçekleştirdiği projeleri ve çalışmaları kitaplaştırarak Sağlık Bakanlığı'na ve bundan istifade etmek isteyen müdürlüklere gönderdi - İl Sağlık Müdürü Türkyılmaz: "Türkiye'de kitap bastıran tek müdürlüğüz. Çalışmaları kitaba dönüştürdük ki başka kurumlar da bundan istifade etsin, geleceğe ulaşsın"

YEREL HABERLER İZMİR

AA / Ramazan Ercan

İZMİR (AA) - İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, gerçekleştirdiği başarıya ulaşan projeleri ve çalışmaları 8 kitapta toplayarak Sağlık Bakanlığı'na ve bundan istifade etmek isteyen müdürlüklere gönderdi.

İl Sağlık Müdürü Bediha Türkyılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentin birçok konuda öncü olduğunu, kurum olarak yaptıkları bazı çalışmaların Sağlık Bakanlığınca örnek kabul edildiğini ve Türkiye genelinde yaygınlaştırıldığını anlattı.

Bu çalışmaların daha geniş kitlelere ulaşması, insanlığın hizmetine sunulması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Uluslararası Standart Kitap Numarası (ISBN) alarak 8 kitapta toplandığını dile getiren Türkyılmaz, şöyle konuştu:

"Yaklaşık 2,5 yıllık çalışmalarımızın kitaba dönüştürülmesini sağlığa, İzmir'e, Türkiye'ye hizmet olarak nitelendiriyorum. Daha önce obeziteyle mücadele kapsamında obezite birimleri açtık. Bu projemiz Türkiye'ye örnek oldu ve Sağlık Bakanlığımız bunu 81 ile yaygınlaştırdı. Bu da İzmir adına büyük bir gurur. Palyetif bakım, iş sağlığı ve güvenliği, obezite gibi birçok konuda yaptığımız çalışmaları kitap haline dönüştürelim, sadece bize mahsus kalmasın diye çalışma yaptık. Çalışmaların kitaplaştırlıması 6-7 ay sürdü. Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan ISBN aldık. Bilgilerin doğruluğu tescillendi ve kitapları bastırdık. Türkiye'de kitap bastıran tek müdürlüğüz. Bunu da gururla söylüyorum. Çalışmaları kitaba dönüştürdük ki başka kurumlar da bundan istifade etsin, geleceğe ulaşsın. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

Yol gösterici niteliğindeki kitaptan ilk etapta 100 adet bastırdıklarını, bunu başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere bazı kurumlara da gönderdiklerini ifade eden Türkyılmaz, diğer sağlık müdürlüklerine ve isteyen kurumlara da kitaptan göndereceklerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir'den Sağlık Bakanlığı'na 8 kitap hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ocak 2015 tarihinde saat 14 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir'den Sağlık Bakanlığı'na 8 kitap haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:39
  • Guneş
   07:16
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:13
  • Akşam
   18:38
  • Yatsı
   20:03
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı