İZMİR HABERLERİ

İzmir'den O isim de aday

Hürriyet Haber
02.02.2018 - 17:58Son Güncelleme :

CHP’de Genel Başkan seçiminin yapılacağı kurultay öncesi kulisler hareketli.

Hürriyet Haber

Kemal Kılıçdaroğlu’na karşın,

CHP

Yalova Milletvekili Muharrem İnce, eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ve İstanbul eski Baro Başkanı Ümit Kocasakal’ın adaylığını açıkladığı CHP 36. Olağan Kurultayı 3-4 Şubat’ta Ankara Spor Salonu’nda ‘Adalet ve Cesaret ‘ temasıyla gerçekleştirilecek. Türkiye’nin tüm şehirlerinden gelen delegelerin katılımıyla gerçekleşecek olan CHP Kurultayı’nda ilk gün Genel Başkan seçimi, ikinci gün partinin en üst organı olan Parti Meclisi seçimi yapılacak.

Parti Meclisi için aday sayısının 800’ü aştığı söylenen kurultayda ,

İzmir

’in tanınmış genç  siyasetçilerinden  İl eski Başkan Yardımcısı  ve Kurultay Delegesi Banu Özdemir de adayım dedi.

16 Nisan Anayasa Değişikliği Oylaması sürecinde,  köpeğiyle birlikte kamera karşısına geçen Özdemir’in işaret diliyle anlattığı hayır videosu 15 milyonu aşan izlenme almış, engelli seçmenlerden ve hayvan severlerden de büyük beğeni toplamıştı.

İzmirden O isim de aday

15 Haziran’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde başlayan Adalet Yürüyüşü’ne 24 gün boyunca katılan genç siyasetçinin  yürüyüş boyunca yazdığı günlükleri Yurt Gazetesi tarafından yayımlanmış,Kemal Kılıçdaroğlu’nun önsözünün yer aldığı   ‘Turuncu’nun Seyir Defteri/Adalet Günlüğü ‘ başlığıyla kitaplaştırılmıştı.Kasım ayı içinde raflara çıkan kitabın telif geliri de HAYTAP’a bağışlanmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/adalet-yuruyusu-turuncunun-seyir-defteri-ismiyle-kitaplasti-40619937

2007 yılından bu yana Cumhuriyet Halk Partisi çatısında

siyaset

yaptğını dile getiren Özdemir," Ülkemizin geleceği için mücadeleye  partimizin en önemli organlarından biri olan Gençlik Kollarında yani örgütümüzün mutfağında başladım. Ardından ana kademede 21 yaşında Türkiye’nin en genç il başkan yardımcısı olma gururunu yaşadım.İki dönem İl Başkan Yardımcılığı, bir dönem Kurultay Delegeliği ile  onure edildim.Karar mekanizmalarında hem genç hem kadın seçmenin temsiliyetini çok önemsiyorum. Türkiye tarihinin en kötü yönetim sürecini yaşıyor.Uluslararası arenada prestiji sıfıra indirgenmiş olan, iç politikada yönetim kaosu  yaşayan bir Türkiye var.

İzmirden O isim de aday

Baskı ve tehditlerin makro düzeyde yaşandığı, düşünce özgürlüklerinin tahakküm alındığı bir süreci yaşıyoruz. Bu süreçte Türkiye’nin kurtuluş reçetesi Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Önümüzde üç önemli seçim var. Tarihi ve vicdani sorumluluğumuz gereği hepimize görev düşüyor. Ülkemiz ve dünya siyasi tarihine rekor olarak geçen Adalet Yürüyüşümüz ve Maltepe Mitingimiz tüm yurttaşlara umut oldu.Bize düşen o umudu diri tutmak…İktidar umudunu büyüten,fark ve farkındalık yaratabilen çalışmalara katkı koymak.Bu amaçla aday oluyor,kurultayımızın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir'den O isim de aday hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Şubat 2018 tarihinde saat 16 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir'den O isim de aday haberi güncellenecektir.İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

04 Nisan 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:21
 • Guneş
  06:45
 • Öğle
  13:21
 • İkindi
  16:54
 • Akşam
  19:44
 • Yatsı
  21:02
Sayfa Başı