İZMİR HABERLERİ

İzmir’den 'MIT'e uzanan bilim yolculuğu

DHA
27.10.2017 - 10:52Son Güncelleme :

İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) İşletme Enstitüsü İşletme Bölümü’nde doktorasını tamamlayan Cansu Tayaksi, Massachusetts Teknoloji Enstütüsü’nde (Massachusetts Institute of Technology – MIT), İzmirli bilim insanı olarak çalışacak.

DHA

 

Lisans eğitimini İzmir Ekonomi Üniversitesi Yazılım Mühendisliği'nde bitiren Tayaksi, doktorasını yine İEÜ’de işletme bölümünde tamamladı. Tayaksi, doktora sonrası araştırmacı olarak MIT Taşımacılık ve Lojistik Merkezi’nde Dr. Josue Velazquez ile yol alacak. Türkiye ve İzmir’i Amerika’da temsil edeceğini kaydeden Tayaksi, "1861 yılında kurulan bu üniversitede bilim ve teknoloji alanında dünya çapında buluşlar yapıldı. Üniversitede yapılan çalışmalarda 85 Nobel ödülü, 58 Ulusal Bilim Madalyası, 29 Ulusal Teknoloji ve Yenilik Madalyası kazanıldı. Dünya çapında bu denli ses getiren bu kurumda yine sıralamada bir numarada olan Taşımacılık ve Lojistik Merkezi'nde çalışmaya başlayacağım. Bir yandan araştırmalarımı sürdürüp bir yandan da tedarik zinciri bölümü yüksek lisans projelerine danışmanlık yapacağım için çok heyecanlıyım" dedi.

Tedarik zinciri yönetimi konusunda eğitim ve araştırmalarına da devam edeceğini belirten Tayaksi, küçük firmaların verimlilik artışını sağlama ve yalın üretim konusundaki çalışmalarını da sürdüreceğini söyledi.

 

 

 

 

Etiketler: izmir , Ekonomi , Eğitim

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir’den 'MIT'e uzanan bilim yolculuğu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2017 tarihinde saat 10 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir’den 'MIT'e uzanan bilim yolculuğu haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

11 Mart 2018, Pazar
 • İmsak
  06:02
 • Guneş
  07:22
 • Öğle
  13:28
 • İkindi
  16:44
 • Akşam
  19:21
 • Yatsı
  20:37
Sayfa Başı