Ege Haberleri

EGE

  İzmir'den Duran Adam’a destek

  Banu Şen / HÜRRİYET - Kadir ÖZEN / İZMİR, (DHA)
  18 Haziran 2013 - 09:44Son Güncelleme : 18 Haziran 2013 - 10:19

  İzmir'de Kıbrıs Şehitleri Caddesi girişinde yıllardır her günün anlamına çeşitli rollere bürünüp canlandırma yapan ve saatlerce donuk duran Sokak Sanatları Atölyesi sanatçıları da dün gece Gündoğdu Meydanı'nda bu kez duran efeydi.

  Efe hala Kordon'da kıpırdamadan saatlerdir duruyor.

  İzmirden Duran Adam’a destek


   

  İstanbul Taksim Metro çıkışında, Gezi Parkı'na yapılan müdahaleyi hareket etmeden ve konuşmadan bekleyerek protesto eden ‘Duran Adam’ Erdem Gündüz'e İzmir'den de destek geldi. Çok sayıda gösterici Gündoğdu Meydanı'nda hareket etmeden beklemeye başladı.

  İzmirden Duran Adam’a destek

  Gezi Parkı'na yapılan polis müdahalesini yaptığı ilginç eylemle protesto eden, sosyal medyada en çok konuşulan isimlerden biri olan ‘Duran Adam’ Erdem Gündüz'e İzmir'den de destek geldi. Gündoğdu Meydanı'ndaki Cumhuriyet Ağacı heykeli önünde toplanan göstericiler, ‘duran Adam’ oldu. Haraket etmeyen protestocuların sorulara da cevap vermediği, her geçen saat de sayılarının arttığı görüldü.

  YOLU KAPATTILAR
  Gündoğdu Meydanı'ndan hareket eden yaklaşık 100 kadar gösterici de saat 02.30 gibi Cumhuriyet Bulvarı'nı trafiğe kapattı. Gündoğdu girişi üzerindeki kavşağa gelen eylemler oturarak yolu kapattı, bazı protestocularda burada “duran adam’ olarak hareketsiz bekledi. Gece olması nedeniyle herhangi bir trafik yoğunluğunun yaşanmadığı bölgede uyarılan sürücüler, başka güzargahlardan yollarına devam etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı