Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İzmir'deki seri katile yeni rapor alınacak

  Bahri KARATAŞ, İZMİR (DHA)
  27 Mayıs 2011 - 13:20Son Güncelleme : 27 Mayıs 2011 - 13:20

  İZMİR’de geçen yıl Nisan ayında Esra Yaşar, Ayşe Selen Ayla ve travesti Mustafa Has’ı öldürüp, üç gün boyunca seri cinayetlerle adını kamuoyuna duyuran sanık Hamdi Ayri’nin yargılanmasına devam edildi. Mahkeme heyeti, Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden gelen raporda cezai ehliyetini tam olduğunu belirten raporu okudu, sanığa yeni rapor alınması için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesine karar verip duruşmayı erteledi.

  Hamdi Ayri’nin üç kişiyi kasten öldürmekten üç kez ağırlaştırılmış müebbet, silahla yağma suçundan da 45, ruhsatsız silah kullanmaktan 1 yıl, toplam 46 yıl hapis cezası istemiyle 7’ci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı duruşmaya sanık, avukatı Mert Çelikdemir, ölen Ayşe Selen Ayla’nın babası Sertel Ayla, annesi Hatice Ayla, Esra Yaşar’ın annesi Türkan Yaşar, ablası Tuğçe Tuba Yaşar ile Ayla ailesinin avukatları Meryem Kocabaş Kalfaoğlu katıldı.

  Mahkeme heyeti sanığın, ’ruh ve akıl sağlığının’ yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için Manisa Ruh ve Sinir hastalıkları Hastanesi’nden gelen ’cezai ehliyeti tamdır’ raporunu okuyup dosyaya koydu. Ayşe Selen Ayla’nın ailesi talimatla ifadesi alınan Serkan Gümüş’ün duruşmaya getirilip dinlenmesini, Tuğçe Tuba Yaşar da kızkardeşinin kayıp olan cep telefonu ve çantasının bulunup kendisine verilmesi yönünde dilekçe verdi. Savcı, mütalasında ailelerin bu taleplerinin reddedip, sanığa yeni rapor alınması için İstanbul Adli Tıp Kurumu 4’üncü İhtisas Dairesi’ne gönderilmesine, tutukluluk halinin devamını istedi. Sanık avukatı, Denizli’de talimatla ifade veren ’Zaza Ercan’ lakaplı Ercan Özkaya’nın duruşmaya çağırılıp burada da dinlenmesini istedi.

  Mahkeme heyeti de taleplerin hepsini reddedip, sanık Hamdi Ayri’ye İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan alınan telefonla randevuda 18 Temmuz saat 08.30’da müşahade altına alınması yönünde tarih verildiğini, bu nedenle sanığın tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmayı 15 Eylül’e erteledi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı