« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İzmir'deki salonun bir kaç ayı var"

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Erol Ünal Karabıyık, İzmir'de yapımı devam eden Atatürk Spor Salonu inşaatının bir kaç aylık işinin daha olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Arkas Spor'un Avrupa Şampiyonlar Ligi maçını izlemek ve inşaatı devam eden Atatürk Spor Salonu'ndaki çalışmaları yerinde görmek için İzmir'e gelen Karabıyık, soruları yanıtladı.

Federasyon olarak sportif başarıyı kalıcı kılmak adına tesisleşmeye yönelik çalışmalarının bulunduğunu kaydeden Karabıyık, bu çerçevede İzmir'de eski adıyla Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nden devraldıkları Atatürk Spor Salonu'nun hem seyirci kapasitesini artırmak hem de oyun alanını uluslararası standartlara yükseltmek için çalışma başlattıklarını dile getirdi.

Başlattıkları çalışmayla salon kapasitesini 6 bin 200 kişiye çıkaracaklarını kaydeden Karabıyık, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Oyun alanı ölçülerini de tamamen uluslararası standartlara yükselteceğiz. Bunun yanında Ankara'da ve İstanbul'da faaliyette olan ve bizim 'volley otel' dediğimiz bir sporcu kamp merkezi yapımızı sürdürüyoruz. 65 odalı olacak merkezin ay sonuna kadar her şeyi tamamlanacak. Bizim ihalemiz biri otel biri salon olmak üzere iki bölümdü. Otelin yer teslimi daha önce yapılmıştı. Salon kısmının yer teslimi de 2011 yılının Nisan ayı sonunda yapıldı ve çalışmalar başladı. Salon konusunda bizim planlamamız 2011-2012 sezon başında yetişmesi şeklindeydi, ancak bu sürece yetişmedi. Görünen o ki bir kaç aylık işi var. Bizim de bu gecikmeden dolayı rahatsız olduğumuz bir gerçek. İzmir'de inşaatın işleyişini görmek istedim. Döndükten sonra salonun durumuyla ilgili bir karar vermek durumundayız. Ya müteahhit cezalı olarak bu süreyi tamamlayıp salonu bitirecek, ya da belki sözleşmenin feshini bile düşünmek mümkün olacak. Ankara'ya döndüğümde onu değerlendireceğiz.”

Ligler ve Avrupa kupaları

Dünya Kupası arasıyla hem izleyici, hem kulüpler, hem de sporcuların ligden bir süre koptuğunu, ancak verilen aranın ardından lig etabının ciddi bir rekabetle tekrar başladığını ifade eden Karabıyık, “Keyifli maçlar izlemeye başlayacağız. Avrupa Kupaları ve lig etabı play-off'a kadar birlikte devam edecek. Bu sezon play-off'u olimpiyat kıta elemeleri nedeniyle daha erkene çektik ve turnuva sistemine getirdik. Ligi ve kupa mücadelesini nisan ayında bitirmiş olacağız. Ondan sonra da milli takım faaliyetleri artacak” dedi.

Karabıyık, Avrupa kupalarında Türk takımlarının bayanlarda üç kategoride de şampiyonluk yaşadığını, erkeklerde son olarak Arkas Spor'un Şampiyonlar Ligi'nde 12'li play-off'lara kalmasının çok önemli olduğunu ifade etti.
Arkas Spor'un grup birincisi olarak yoluna devam edeceğine inandığını kaydeden federasyon başkanı Karabıyık, “Son 12 takımın arasında kaldıktan sonra o turu da geçerse işi tamamen zorlaşacak elbette. O an Arkas Spor'un ve rakiplerinin performansı ne olur onu kestirmek mümkün değil” şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz