Gündem Haberleri

  İzmir'deki eylemde gerginlik yaşandı

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  09.06.2013 - 20:13 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de, Taksim Gezi Parkı protestolarına destek verilen eylemlerin adresi haline gelen Gündoğdu Meydanı’nda toplanmalar başladı. Meydana doğru gelen bir grubun Kürtçe şarkı söyleyip, slogan atması üzerine gerginlik başladı. Birbirlerine taş ve şişe atan taraflar arasındaki kavga, sağduyulu kişilerin araya girmesiyle kısa sürede sona erdi.

  Bugün akşam saatlerinden itibaren, Gezi Parkı protestolarına destek veren eylemcilerin Gündoğdu Meydanı’ndaki toplanmaları başladı. Yaklaşık 10 bin kişinin bulunduğu meydana, Alsancak Limanı yönünden yaklaşan 20-30 kişilik bir grup, Kürtçe şarkı söyleyip, sloganlar atınca gerginlik çıktı. Bölücü terör örgütünü simgeleyen bir flama açmaya çalıştıkları öne sürülen bu gruba alandaki eylemciler tepki gösterip müdahale etti. Taraflar birbirlerine taş ve şişe atmaya başlayınca, araya girenler onları yatıştırdı. Kısa süre sonra birlikte ’Her yer Taksim her yer direniş’, ’Hükümet istifa’ sloganları atıldı.. Kürtçe slogan atan grupla dün de eylemciler arasında kısa süreli bir gerginlik olmuştu.

  SANATÇILARDAN DESTEK

  Bu arada şarkıcılar Can Bonomo, Hayko Cepkin ve Murat Dalkılıç ile Model grubunun solisti Fatma Turgut da bir süre Birinci Kordon’daki bir kafede oturup vakit geçirdikten sonra eylemcilerin yanına gelip destek verdi.

  Onlarla sohbet eden sanatçılar bir süre sonra alandan ayrıldı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı