Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İzmir'de yüksekten atlayan 30 kişi yaralandı

  Hürriyet Haber
  17 Ekim 2005 - 17:26Son Güncelleme : 17 Ekim 2005 - 17:26

  Ege Üniversitesi Acil Servisi'ne, yüksekten atladığı için el ve ayak bilekleri kırılan 3 kişi ile 1999 Marmara

  OKULLAR YARIN DA TATİL

  İzmir'deki ilk ve orta dereceli okullarda, yarın da eğitime ara verileceği bildirildi.

  İzmir Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, meydana gelen depremin artçılarının devam etmesi nedeniyle okulların yarın da tatil edildiği belirtilerek, öğrenci ve öğretmenlerin bir gün izinli sayılacakları kaydedildi.

  Depremi'nde Kocaeli'nde bulunan ve panik atak krizi geçiren bir kişi başvurdu.

  Depremler sırasında yüksekten atlama nedeniyle yaralanan 3 kişinin, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, yaklaşık 20 kişinin de Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geldiği belirtildi.

  Panik anında 5. kattan atlayan bir vatandaşın durumunun ağır olduğu, kalp krizi nedeniyle hastaneye kaldırılan bir kişinin de tedavisinin sürdürüldüğü kaydedildi.

  İzmir'in Urla İlçesi'nde de balkondan ve pencereden atlayarak yaralanan 3 kişi, Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Bu kişilerden birinin bacağında kırık, ikisinde de doku travması bulunduğu öğrenildi.

  METRUK EVLERİN BACALARI YIKILDI

  İzmir'de meydana gelen ve merkez üssü Ege Denizi'nin Seferihisar açıkları olan 5.9 büyüklüğündeki deprem sonrasında Urla'da çoğu metruk olan bazı evlerin bacalarının yakıldığı bildirildi.

  Urla Belediyesi Başkan Vekili Hasan Hüseyin Özdem, hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini belirterek, şimdiye kadar yaptıkları belirlemelere göre, ilçede çoğu metruk olan bazı evlerin bacalarının yıkıldığını, bazı evlerin duvarlarında çatlaklar oluştuğunu bildirdi. Belediye personelinin büyük bölümünü evlerine gönderdiklerini ifade eden Özdem, minibüsler içinde oluşturdukları ofislerde çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

  Bazı vatandaşların evlerine girmeye çekindiklerini dile getiren Özdem, evlerine girmek istemeyenler için Kızılay'dan çadır istediklerini kaydetti.

  TELEKOM ÇALIŞAMIYOR

  Türk Telekom İzmir Bölge Müdürlüğü binası boşaltıldığı için İzmir'de hangi hatların arızalı olduğu bilinmiyor. Telekom yetkilileri, binada kimsenin bulunmadığını belirterek, arızalarla ilgili herhangi bir işlemin şimdilik yapılamayacağını bildirdiler.

  Turkcell'in İzmir'deki müşteri hizmetlerinde çalışan personel de evlerine gönderildi.

  KRİZ MASASI KURULDU

  Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü'nün ilçelerde hasar tespiti amacıyla 8 ekibi görevlendirdiği, ekiplerin yola çıktığı bildirildi.

  Karşıyaka Çarşısı'ndaki kuyumcular ve döviz büroları, herhangi bir panik ve olası yağma nedeniyle kepenklerini kapatırken, İzmir Ticaret Odası'nda da kriz masası kuruldu. Kriz masasına “498 42 66” ve “498 42 07” numaralardan ulaşılabileceği, deprem nedeniyle zarara uğrayan üyelerin bu telefonlara başvurabileceği bildirildi.

  KUŞADASI'NDA ÖĞRENCİLER BAHÇEDE TUTULUYOR

  Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde, depremin ardından öğrencilerin sınıflardan çıkarıldığı belirtildi.
  Kuşadası Kaymakamı Ahmet Ali Barış yaptığı açıklamada, Kuşadası ve köylerinde hiçbir üzücü olayın olmadığını, sadece vatandaşlarda bir endişe bulunduğunu söyledi.

  Öğretmenlere çocukları binalardan uzak ve bahçede tutmaları talimatı verdiklerini ifade eden Barış, “Dileyen aileler, çocuklarını alabilecek. Tatil etmememizin nedeni ise bir çok anne baba çalışıyor. Çocuklarını alamaz veya çocuklar dışarıda kalırsa başına bir şey gelmesin diyedir” dedi.

  Aydın Vali Vekili Nurdoğan Kaya da depremde Aydın ve çevresinde şu ana kadar can ve mal kaybının olmadığını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı